Українська Русский English

Пошук

по сайту по новинах

Реєстрація

Логін
Пароль
Увійти  
Реєстрація  

На головну  »  Райдержадміністрації Миколаївської області  »  МИКОЛАЇВСЬКИЙ РАЙОН

Будні влади

 Із засідання дорадчого органу

Г. Кліщ.

Минулого тижня відбулося засідання районного дорадчого органу, створеного для здійснення координації між суб’єктами соціальної роботи із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. На засіданні були присутні члени дорадчого органу: заступник голови райдержадміністрації О. В. Потьомкін, працівники районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді, служби у справах неповнолітніх, відділу освіти райдержадміністрації, управління праці та соціального захисту райдержадміністрації, районного відділу УМВС України в Миколаївській області, центральної районної лікарні.

З першого питання порядку денного «Про роботу служби соціальної підтримки із сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах. Зняття сімей із соціального супроводу» виступила начальник відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді С. І. Подима. Доповідач повідомила, що за дев’ять місяців 2007 року до банку даних занесені 130 сімей, в яких виховується 281 дитина. Інформацію про ці сім’ї надано всім суб’єктам соціальної роботи. За перше півріччя 2007 року із соціального супроводу знято 23 сім’ї.

З другого питання про «Організацію соціального супроводу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є випускниками інтернатних закладів» виступила провідний спеціаліст відділу соціальної роботи районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Ю. А. Шаповалова. Вона повідомила, що у вересні нинішнього року в район прибули 23 дитини-сироти. Зроблено анкетування умов проживання всіх дітей, складено акти обстеження, проведено співбесіди з вихователями та вчителями Надбузького аграрного ліцею, в якому навчаються та проживають діти-сироти. Пропонувалося взяти під соціальний супровід 15 учнів цього навчального закладу, які потребують психолого-педагогічного нагляду.

Директор районного центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Н. В. Шелаєва зазначила, що у жовтні нинішнього року за допомогою в центр звернулися три сім’ї, дві з них потребують опіки, оскільки опинилися у складних життєвих обставинах.

З кожного питання було прийнято відповідні рішення та узгоджено графік подальших засідань районного дорадчого органу.    

 

Газета „Маяк” від 27 жовтня 2007 № 45               

 

 28 жовтня 1944 року завершилося визволення України

Битва за визволення України тривала протягом 680 днів та ночей. Вона стала однією з найвизначніших сторінок світової воєнної історії. А відзначається визволення України 28 жовтня, в день, коли 63 роки тому завершилася Карпатсько-Ужгородська операція, проведена Радянською Армією, і коли наші війська перетнули кордон колишнього СРСР.

Вже перші воєнні дні червня 1941 року засвідчили, що Україна є центральним фронтом не лише Великої Вітчизняної, а й Другої світової воєн. Фашисти прагнули захопити територію України для забезпечення продовольством та сировиною для подальшого ведення війни. А тому воїнам, які були учасниками боїв на українській землі, випали найбільші випробування, бо доводилося і вдень і вночі стримувати наступ сил ворога, що на той час значно переважали. У роки війни понад 7 мільйонів українців стали воїнами Червоної Армії. А це складало 23 відсотки Збройних Сил колишнього СРСР. Бої на фронтах тієї найстрашнішої в історії людства війни були не на життя, а на смерть. І для багатьох вони стали як першими, так і останніми. Воювали з ворогом бійці винищувальних загонів, ополченці, партизани. Це вони разом із регулярними частинами прийняли на себе удар фашистської армії, на озброєння та оснащення якої на той час працювала вся Західна Європа. У битвах 1941 року утворювалися передумови майбутньої Великої Перемоги. На території України відбулася добра половина стратегічних операцій, проведених у роки Великої Вітчизняної війни. Протягом 1943-1944 років на українській території була зосереджена майже половина частин діючої армії, в тому числі шість фронтів, Чорноморський флот, три флотилії. Вони об’єднували солдат, офіцерів та генералів у складі 30 загальновійськових, 6 танкових, 7 повітряних арміях, 8 кавалерійських корпусах.

Із усіх захоплених фашистами країн Європи, чи не найбільше постраждала саме Україна, ставши жертвою кривавого терору, грабіжницького розбою, нещадної експлуатації населення. Лише до Німеччини на каторжні роботи було вивезено 2,4 мільйона молоді.

Певна річ, все це не могло не викликати руху опору. Народ піднявся на партизанську та підпільну боротьбу. Участь тут взяли понад мільйон наших громадян, половина загинула. Ми повинні шанувати пам’ять героїв-партизан з’єднань С. Ковпака, О. Федорова, О. Сабурова, тисячі інших народних месників. Схиляємо голови в скорботі перед немеркнучим подвигом підпільників «Молодої гвардії», «Партизанської іскри», Миколаївського підпільного центру і його керівника Героя Радянського Союзу В. Лягіна. Не можна принижувати і великий вклад працівників тилу. Саме вони самовідданою працею забезпечували нашу армію всім необхідним.

Сьогодні, коли події Великої Вітчизняної війни стали надбанням історії, важливо зберегти і передати поколінням правду про ті героїчні часи, про людей, які ціною власного життя відстояли мир і незалежність своєї Батьківщини. На жаль, останнім часом спостерігається цілеспрямоване викривлення історичних подій, приниження ролі радянських воїнів-визволителів, в числі яких і вірні сини та доньки України. Цього не повинно бути. Бо надто дорогою ціною дісталася Перемога.

Без жовтня 1944 року, без Великої Перемоги в травні 1945 року не було б вільної, суверенної, незалежної Української держави. Тож священним обов’язком повоєнних поколінь, нинішніх і прийдешніх, є збереження історичної пам’яті, створення правдивого наукового і художнього літописів безсмертного подвигу народів нашої країни у Великій Вітчизняній війні.    В. Задорожний,

голова комітету захисту правди історії Великої Вітчизняної війни Миколаївської районної ради ветеранів війни.

 

Газета „Маяк” від 27 жовтня 2007 № 45 

 

«Подаруй бібліотеці книгу». Благочинна акція триває

Ярмоленко М., директор централізованої бібліотечної системи району

Розвиток інформаційних ресурсів бібліотек, їх інтеграція з метою підвищення якості інформаційного і бібліотечного обслуговування населення - один із основних і важливих напрямків роботи бібліотек. Тому завдання бібліотекарів району сьогодні - докласти зусиль для збереження і примноження неоціненного скарбу духовних цінностей - книги. Програма поповнення бібліотечних фондів в нашому районі, на яку бібліотекарі покладали чимало сподівань, не виправдала наших надій. Бібліотечні фонди центральної бібліотечної системи поповнюються надто повільно, хоча тенденція до збільшення фінансування придбання літератури і передплати періодики є. Тому сьогодні ми згадали про меценатство відоме з давніх часів. Чому книги передавались до бібліотек? Книги, рукописи, колекції передавались до бібліотек тому, що люди вірили в призначення та благородну місію цього освітянського та культурного центру. Збережені для нащадків документи є джерелом пізнання і наукового пошуку читачів та довічними пам’ятниками їх збирачам та дарувальникам. Давні традиції меценацтва живуть і донині.

В рамках проведення в Миколаївській області у 2007 році «Року української книги», 20 березня поточного року стартувала обласна доброчинна акція «Подаруй бібліотеці книгу», яка триватиме до 20 жовтня 2007 року. Головна мета - водночас з поповненням фондів нагадати людям про благодійність, а також дати можливість взяти участь у цій благородній акції, оскільки бібліотека крім інформаційного центру є скарбницею духовності і культури.

Підтримка сільських бібліотек - справа честі для всіх, хто має можливість поділитися  книгами. За час проведення акції до бібліотек району надійшло більше тисячі примірників книжкових видань. Напередодні відзначення 70-річчя Миколаївської області, нашого професійного свята Дня бібліотек у вересні місяці представники районної організації Партії Регіонів, депутати районної ради - В. О. Чистий та О. В. Голян - подарували 150 примірників цінних книг.

В бібліотеках району постійно діють виставки «Її величність - книга», «Книги, подаровані читачами», де представлені саме подаровані примірники. Дарують бібліотекам книги читачі, установи, працівники місцевих органів управління. Активні наші шанувальники: О. П. Мирон, Г. А. Чернеча, Ц. Ю. Ульянова (с. Кірове), П. П. Король, Т. М. Агєєва (с. Крива Балка), сім’я Мельницьких, Г. В. Гогоренко, Л. А. Нестеренко (с. Степове), Н. К. Шостак, В. Ф. Ромашов (с. Петрівка), З. А. Лозенко, колектив Сливинської школи (с. Сливине) і багато інших. Працівники бібліотек висловлюють вам слова глибокої подяки і шани за благодійність, цінні подарунки.

Започаткована ініціатива набирає обертів, багато небайдужих людей відгукнулися на благородну ідею відновлення читацького інтересу передусім до української книги. Хочу сподіватися, що жодна сільська бібліотека нашого району не залишиться поза увагою доброчинців, а сільські діти матимуть змогу долучатися до оновленого сучасного, «писемного джерела знань»..

 

Газета „Маяк” від 8 вересня 2007 № 36

 

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Надбузької сільської ради

Адміністрація ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»  

Аналіз регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Надбузької сільської ради «Про затвердження двоставкового тарифу на централізоване опалення для населення, тарифу на підігрів води для бюджетних  установ і сезонних тарифів на централізоване опалення для бюджетних установ і госпрозрахункових організацій селища Надбузьке на послуги теплопостачання, які надає ОКП «Миколаївоблтеплоенерго»

Проблема

Обласне комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» є базовим підприємством комунальної теплоенергетики Миколаївської області і надає послуги теплопостачання населенню, школам, дитячим садочкам, лікарням та іншим підприємствам селища Надбузьке.

У 2006 році була проведена значна робота по введенню двоставкових тарифів на послуги теплопостачання для населення та сезонних тарифів для інших споживачів, які були затверджені та діють до теперішнього часу.

Відповідно до «Правил розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію і гарячу воду», затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури і житлової політики України від 08.09.2000 р. № 191 і зареєстрованих Мінюстом України 02.11.2000 року за № 776/4997,

двоставковий тариф - це тариф на послуги теплопостачання, що складається з: річної вартості обслуговування одиниці приєднаного теплового навантаження (умовно-постійна частина - абонентська плата); вартості одиниці спожитої теплової енергії (умовно-змінна частина).

Умовно-постійна частина (абонентська плата) компенсує витрати, пов’язані з необхідністю підтримки в робочому стані джерел теплової енергії і теплових мереж, і не залежить від фактичних обсягів реалізації. Умовно-постійні витрати включають сировину і матеріали для забезпечення технологічних процесів; паливо й електроенергію, що витрачаються на компенсацію витрат на технологічні потреби і втрати в мережах; оплату праці, роботи і послуги виробничого характеру; обов'язкові платежі і податки в бюджет.

Умовно-змінна частина (тариф за фактично спожиту теплову енергію) - це плата за фактичний обсяг спожитої теплової енергії і включає витрати по наступних статтях: паливо й електроенергія, що витрачаються на виробництво спожитої теплової енергії.

В подальшому, відповідно до «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, саме по цій складовій двоставкового тарифу проводиться перерахунок за фактично спожиту теплову енергію за показниками, які враховують фактичну тривалість періоду опалювального сезону, за який проводиться перерахунок, фактичну температуру зовнішнього повітря в цей період, фактичні витрати природного газу для надання послуг з централізованого опалення.

Прийняття рішення про введення двоставкового тарифу мало на меті привести тарифи на послуги теплопостачання, що надаються ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" населенню, бюджетним установам та госпрозрахунковим організаціям до рівня, що забезпечує: повне відшкодування тарифом витрат підприємства; своєчасні розрахунки за енергоносії; надання якісних послуг теплопостачання; впровадження низки першочергових енергозберігаючих заходів, спрямованих на зменшення витрат та втрат енергоресурсів.

ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» провело фінансово-економічний аналіз діяльності за опалювальний період 2006/2007 року в розрізі населених пунктів Миколаївської області, який свідчить, що в порівнянні з діючим двоставковим тарифом на централізоване опалення для населення, сезонними тарифами для бюджетних установ і госпрозрахункових організацій на 2006/2007 року відбулися наступні зміни:

1. З причини відключення окремих квартир від систем централізованого опалення та переходу на
індивідуальне опалення на 12,7 % зменшилась загальна площа - опалювальна площа населення
складає 4589,01 м2 відносно площі, врахованої в діючих тарифах - 5256,60 м2.

2. Зросла вартість електроенергії в 1,2 раза з 0,392 грн. з ПДВ до 0,48 грн. з ПДВ за 1 квт/год.

3. Зросла мінімальна заробітна плата та відповідні відрахування по податках та зборах в 1,2 рази відносно врахованої в тарифах, відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» із змінами до нього (з 375 грн. та 400 грн. до 460 грн. з 1 жовтня 2007 року).

Крім того, відповідно до Постанови НКРЕ «Про затвердження тарифів на транспортування природного газу» від 21.06.2007 р. № 775 та наказу НАК «Нафтогаз України» від 27.06.07 р. № 275, з 1 липня 2007 року ще раз відбулося зростання цін на природний газ на виробництво теплової енергії для: бюджетних установ в 1,03 рази з 991,68 грн. з ПДВ за 1 тис. м3 до 1021,32 грн. з ПДВ за 1 тис. м3 госпрозрахункових організацій в 1,03 рази з 1021,20 грн. з ПДВ за 1 тис. м3 до 1053,48 грн. з ПДВ за 1 тис. м3.

Цілі

Враховуючи дану ситуацію, керуючись вимогами ч. 2 ст. 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», на підставі Порядку формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води , затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 р. № 955, відповідно до «Правил розрахунку двоставкового тарифу на теплову енергію і гарячу воду», затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури і житлової політики України від 08.09.2000 р. № 191 і зареєстрованих Мінюстом України 02.11.2000 року за № 776/4997, підприємство здійснило розрахунок витрат на виробництво теплової енергії для населення та інших споживачів з дотриманням стандартів, нормативів, норм і правил, а також вимог щодо надання послуг необхідної кількості і якості з урахуванням економічних та природно-кліматичних особливостей регіону і надало їх на перевірку Державній інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області.

На підставі проведеної перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами, відповідно до висновків № 68 від 20 серпня 2007 року (щодо розрахунку економічно обгрунтованих планових витрат на виробництво теплової енергії на централізоване опалення для населення), № 69 від 20 серпня 2007 року (щодо розрахунку економічно обгрунтованих планових витрат на виробництво теплової енергії на централізоване опалення та підігрів води для бюджетних установ), № 70 від 20 серпня 2007 року (щодо розрахунку економічно обгрунтованих планових витрат на виробництво теплової енергії на централізоване опалення для госпрозрахункових організацій), які підтвердили економічну обгрунтованість витрат, з метою своєчасних та в повному обсязі розрахунків за енергоносії, підприємство розрахувало новий двоставковий тариф на послуги централізованого опалення для населення , тариф на підігрів води для бюджетних установ, сезонні тарифи на централізоване опалення для бюджетних установ і госпрозрахункових організацій.

У зв’язку з тим, що діяльність обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго», як спеціалізованого підприємства з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії споживачам селища Надбузьке, цілком залежить від тарифної політики, що забезпечується місцевою владою, проект вказаних тарифів надано на розгляд до виконавчого комітету сільської ради.

Способи досягнення цілей (альтернатива)

Запропонований регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства, не потребує додаткових бюджетних витрат, після опублікування в засобах масової інформації, отримання пропозицій і зауважень, підлягає затвердженню сільською радою.

Враховуючи наведене, пропонується розглянути три альтернативи:

Альтернатива 1

Збереження існуючого стану, тобто, без зміни діючих тарифів.

Дана альтернатива є неприйнятною, оскільки ситуація, що склалась на підприємстві з оплатою за енергоносії, є досить критичною і потребує негайного вирішення. В цьому випадку порушується режим надання послуг, початок опалювального сезону знаходиться під загрозою, а саме підприємство опиниться на межі банкрутства. Дана альтернатива не розглядається у зв’язку з тим, що кошти на покриття збитків ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», відповідно до статті 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», повинні виділятися з місцевого бюджету.

Альтернатива 2

Часткове підвищення тарифів на послуги для населення, бюджетних установ та госпрозрахункових організацій до рівня неповного відшкодування економічно-обгрунтованих витрат. Дана альтернатива може бути прийнятною, але має свої недоліки через те, що частину коштів необхідно буде виділяти з міського бюджету для відшкодування збитків ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Альтернатива 3

Встановлення двоставкових тарифів на централізоване опалення для населення, сезонних тарифів на послуги теплопостачання для бюджетних установ і госпрозрахункових організацій на рівні, що відповідає 100 % відшкодуванню витрат на виробництво теплової енергії, з урахуванням прибутку за рахунок якого передбачається здійснення заходів, пов’язаних з удосконаленням технології, реконструкцією об’єктів, автоматизацією, ресурсозбереженням, зміцненням екологічної безпеки і надійності роботи систем.

В найбільшій мірі зазначеним раніше цілям віповідає Альтернатива 3. Вона відповідає як вимогам прозорості, так і досягненню цілі збалансування доходів та витрат підприємства, проведенню   своєчасних розрахунків за енергоносії.

Механізм вирішення проблеми

Для вирішення проблеми пропонується розробити регуляторний акт, яким встановити розміри двоставкового тарифу на централізоване опалення для населення, тарифу на підігрів води для бюджетних установ і сезонних тарифів на централізоване опалення для бюджетних установ і госпрозрахункових організацій на послуги теплопостачання селища Надбузьке, які надає ОКП «Миколаївоблтеплоенерго».

Даний проект регуляторного акту затвердити рішенням виконавчого комітету сільської ради та запровадити в дію з 1 жовтня 2007 рок.

Строк прийняття пропозицій та зауважень встановлено один місяць з дня опублікування, які необхідно направляти за адресою: м. Миколаїв, вул. Миколаївська, 5а, фінансово-економічний відділ ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», контактний телефон 22-13-32.

Можливості досягнення визначених цілей

Запропонований регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства, не потребує додаткових бюджетних витрат, після опублікування в засобах масової інформації, отримання пропозицій і зауважень, підлягає затвердженню виконавчим комітетом сільської ради.

Очікувані результати

У разі прийняття запропонованого регуляторного акту очікуються наступні вигоди: у сфері інтересів міської влади та підприємства

вигоди: одержання надходжень в опалювальний період  в обсязі, достатньому для своєчасних

розрахунків за енергоносії; підвищення надійності роботи теплових об’єктів та мереж, належне збереження майна комунальної власності селища Надбузьке; покращення якості послуг з теплопостачання; збалансування доходів і витрат.

У сфері інтересів населення, бюджетних установ та госпрозрахункових підприємств: можливість більшій кількості споживачів скористатися правом одержання житлових субсидій, що створить умови для зменшення витрат із сімейного бюджету для малозабезпечених громадян; підвищення якості послуг (ліміти природного газу будуть виділятись своєчасно та в

достатньому обсязі); забезпечення безперервності надання послуг теплопостачання.

Заходи, за допомогою яких буде здійснюватись відстеження регуляторності

Базове дослідження - «абоненти», які споживали послуги теплопостачання, розплачувались за них відповідно до тарифів, затверджених рішеннями виконавчого комітету Надбузької сільської ради: для населення - рішення № 59 від 17.10.2006 р, для бюджетних установ та госпрозрахункових організацій - рішення № 13 від 15.02.2007 р.

Повторне дослідження - «абоненти», які будуть споживати послуги теплопостачання та сплачувати за них відповідно до тарифів, затверджених «новим» рішенням виконавчого комітету сільської ради. В результаті проведення базового і повторного досліджень будуть вивчатись такі показники:

1. Рівень відшкодування тарифом витрат на послуги теплопостачання.

2. Показник погашення кредиторської заборгованості за енергоносії та за розрахунками з бюджетом.

3. Показники питомих витрат та втрат енергоресурсів.

4. Показники якості наданих послуг (скарги, звернення за телефоном, тривалість терміну розгляду скарг).

5. Показник прибутковості чи збитковості підприємства.

Проект рішення виконавчого комітету Надбузької сільської ради

«Про затвердження двоставкового тарифу на централізоване опалення для населення, тарифу на підігрів води для бюджетних установ, сезонних тарифів на централізоване опалення для бюджетних установ та госпрозрахункових організацій, які надає ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» в с.Надбузьке»

На виконання Закону України від 24.06.04 р. № 1869-ІV «Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства до 2010 року» та з метою розрахунків за енергоносії, своєчасно та в повному обсязі, керуючись статтями 11, 28, 71 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статтями 7, 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», розглянувши розрахунки економічно-обгрунтованих двоставкового тарифу на централізоване опалення для населення, тарифу на підігрів води для бюджетних установ, сезонних тарифів на централізоване опалення для бюджетних установ та госпрозрахункових організацій, які надає обласне комунальне підприємство "Миколаївоблтеплоенерго", виконавчий комітет сільської ради ВИРІШИВ:

1. Затвердити двоставковий тариф на централізоване опалення для населення, тариф на підігрів води для бюджетних установ, сезонні тарифи на централізоване опалення для бюджетних установ та госпрозрахункових організацій, які надає ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" в с.Надбузьке, у наступних розмірах :

Найменування показників      Одиниця

виміру        Тариф з ПДВ, грн.

Абонентська плата за одиницю приєднаного теплового навантаження в розрахунку на 1 м2 щомісячно протягом року ( для споживачів без приладів обліку)             

Грн/м2            1,37

Тариф за одиницю фактично спожитої теплової енергії в розрахунку на 1м2 щомісячно протягом опалювального сезону ( для споживачів без приладів обліку)   

Грн/м2            3,68

Всього плати для населення в розрахунку на 1 м2 без приладів обліку:

- в опалювальний сезон

- в міжопалювальний сезон    

Грн./м25,05

Грн./м2  3,68

Тариф за 1 Гкал теплової енергії для населення в опалювальний сезон з приладами обліку

Грн/Гкал    

217,04

Тариф на теплову енергію для бюджетних установ в опалювальний сезон :

- які мають прилади обліку за 1 кал

- які не мають прилади обліку в розрахунку на 1м2 щомісячно протягом опалювального сезону        

Грн/Гкал 312,46

 

Грн/м2       6,73

Тариф за підігрів 1 м3 води для бюджетних установ        

Грн./м3                       15,94

Тариф на теплову енергію для госпрозрахункових організацій в опалювальний сезон:

- які мають прилади обліку

 - які не мають прилади обліку в зрахунку на 1м2 щомісячно протягом опалювального сезону        

Грн/Гкал 445,83

 

Грн/м2              7,83

                                                                                             

2. Визначити обласне комунальне підприємство «Миколаївоблтеплоенерго» виробником та виконавцем послуг із централізованого опалення та підігріву води й проведення розрахунків із населенням, бюджетними установами, госпрозрахунковими організаціями с.Надбузьке.

3. Дане рішення вводиться в дію з 1 жовтня 2007 року.

4. Скасувати рішення виконавчого комітету Надбузької сільської ради № 59 від 17.10.2006 року

«Про внесення змін до затверджених двоставкових тарифів на послуги теплопостачання для населення, які надає ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» в с. Надбузьке» та № 13 від 15.02.2007 року «Про затвердження тарифів на послуги теплопостачання для бюджетних установ та госпрозрахункових організацій, які надає ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» в с.Надбузьке» .

5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на ______________________________

Шановні споживачі теплової енергії !

Підвищення вартості послуг теплопостачання викликає певний резонанс у суспільстві, хоча по суті має об’єктивні причини.

Кожний наш абонент розуміє, що є замовником послуг теплопостачання і повинен сплатити їх вартість своєчасно і в обсягах, які б дозволили підприємству забезпечити розрахунки за обсяги енергоносіїв протягом зими та надати якісні послуги теплопостачання.

Звертаємось до всіх наших абонентів і просимо за той час, що лишився до початку холодів, розрахуватись за спожиті послуги і забезпечити дисципліну платежів в подальшому, що стане єдиною запорукою тепла в наших оселях, дитячих садках, школах та лікарнях.

 

Газета „Маяк” від 8 вересня 2007 № 36 

 

З позиції ретроспективи

Трудівники тваринницького відгодівельного комплексу ДП «Племрепродуктор «Степове» в грудні нинішнього року відзначатимуть 25 років з дня його утворення і початку роботи як багатогалузевого підрозділу господарства. Для відгодівлі та утримання телят, бичків, свиней тут було споруджено шість капітальних корівників, два свинарники, кормоцех, дві вівцеферми, інші виробничі та допоміжні приміщення.

Заслужений працівник сільського господарства, головний зоотехнік А. С. Гайдай пригадує, що тоді тут утримувалося понад 17 тисяч голів великої рогатої худоби та близько 25 тисяч свиней. А радгосп «Степовий» в ті роки був одним з найкрупніших господарств, який спеціалізувався на виробництві м’ясо-молочної продукції на Півдні України. Відповідно до цього на комплексі, крім виробничих об’єктів, споруджені будинок тваринників з їдальнею, побутовими кімнатами, впорядкована територія комплексу з тим, щоб створити найкращі умови роботи для трудівників. На відміну від багатьох колишніх господарств, що припинили своє існування, в ДП «Племрепродуктор «Степове», завдяки передбачливій господарчій політиці директора В. Г. Погорєлова, спеціалістів, всюди і, зокрема, на комплексі збереглися і продовжують функціонувати всі виробничі споруди. Значне зменшення їх потужностей обумовлено зовнішніми обставинами.

Зараз тваринницьким комплексом, де працює вісімнадцять чоловік, вже 15 років керує Григорій Андрійович Страдомський. «Багатогалузевість нині у нас дещо екзотична, але економічно обгрунтована», - посміхається він, запрошуючи до перепелиної ферми.

У великому, добре освітленому приміщенні в клітках утримується більше 600 перепілок, є можливість утримувати вдвічі більше птиці, та не дозволяє нестача кормів в цьому році. Дієтичні перепелині яйця та ніжне пташине м’ясо користуються попитом у любителів делікатесу. Але керівництво держпідприємства поки що не створює широкий зовнішній ринок реалізації цієї продукції. Нею забезпечуються в основному місцеві лікарня, дитячий садок, школа, задовольняються запити степівчан. Світлана Василівна Грицина, яка доглядає пташину галузь: крім перепелів тут є півтори тисячі гусей, кури, за півроку надійно «влилася» в колектив, роботою задоволена. Її теж характеризують як відповідальну трудівницю, що сумлінно виконує свої обов’язки.

В тваринницькій галузі комплексу зараз на відгодівлі є 750 бичків та 650 свиней, є і нутрії. Чверть віку тому тут була започаткована спеціальна технологія відгодівлі протягом трьох вагових періодів. В першому - телята вагою від тридцяти до ста кілограм, що закуповувалися в інших господарствах. В другому - перебувала худоба в стадії дорощування вагою від 120 до 220 кілограм. В третьому - поголів’я до 450-500 кілограм - це вже, скажімо так, готова м’ясна продукція. Відповідно були обладнані і тваринницькі приміщення.

Чи можливе повернення в нинішніх умовах до колишніх виробничих потужностей? Начальник комплексу Григорій Андрійович Страдомський, головний зоотехнік Андрій Степанович Гайдай, свинарки Олена Федорівна Костур, Антоніна Герасимівна Гомонюк, всі тваринники одностайні в тому, що відгодівельний комплекс може і повинен працювати на повну потужність. - Треба переорієнтуватися на державному рівні на виробництво власної м’ясної продукції. Своє завжди краще від імпортного, - запевняє Г. А. Страдомський. - Необхідно збалансувати цінову політику - і не лише в тваринницькій галузі, а в цілому в сільськогосподарському виробництві, - додає він.

Сьогодні, стало економічно невигідним використання на комплексі механізмів через велику вартість енергоносіїв. Тому і простоює кормоцех, «законсервовані» тваринницькі приміщення. Зрозуміло, що через це і виробництво м’яса зменшилося в декілька разів. Олена Федорівна Костур, яка працює тут з перших днів дії комплексу, засвідчує, що в таких умовах, які тут збереглися, люди працювали б із задоволенням.

Проблему степівських тваринників, як бачите, більше ніж досить. Та все ж, незважаючи на тяжкий рік, в господарстві заготовили на зиму 2,5 тисячі тонн силосу, 800 тонн сінажу, є солома, комбікорми. Хоча цієї кількості кормів і мало, але є надія перезимувати з залишеним поголів’ям. У вересні завершиться поточний ремонт діючих тваринницьких приміщень. Трудівники комплексу, як і всього ДП «Племрепродуктор «Степове», все ще не полишають сподівань на кращі, позитивні зрушення, на підтримку села на рівні держави. В. Фальов.

 

Газета „Маяк” від 8 вересня 2007 № 36 

 

До 70-річчя утворення Миколаївської області

Холявко В., начальник архівного відділу райдержадміністрації.

90 років архівним установам України

Архіви - багатовікова пам’ять людства       

До 1920 року всі населені пункти нинішньої Миколаївської області входили до складу Херсонського, Єлисаветградського, Одеського та Ананіївського повітів Херсонської губернії. Згодом, відповідно до постанови Президії ВУЦВК від 25 грудня 1920 року, Херсонська губернія була перейменована в Миколаївську. Постановою ВУЦВК від 21 жовтня 1922 року «Про адміністративно-територіальний поділ УРСР» Одеська і Миколаївська губернії були об’єднані в одну - Одеську губернію, і до складу Миколаївського повіту Одеської губернії ввійшла Варварівська волость.

Згідно з постановою Президії ВУЦВК від 17 лютого 1935 року, на території Одеської області було створено 20 нових районів, в тому числі сім районів, територія яких входила до складу Миколаївської області. Серед цих районів - Варварівський.

22 вересня 1937 року ЦВК СРСР прийняв постанову про розукрупнення областей. Одеська область була поділена на Одеську і Миколаївську області. Складовою частиною Миколаївської області став Варварівський район. Указом Президії Верховної Ради УРСР від 8 серпня 1945 року проведено розукрупнення Варварівського і Тілігуло-Березанського районів і утворений Широколанівський район з центром с. Широколанівка. У 1957 році згідно з Указом Президії Верховної Ради УРСР від 7 червня 1957 року був ліквідований Широколанівський район, а його сільради передані Варварівському і Веселинівському районам.

Минають роки, десятиріччя. Як в калейдоскопі змінюються події, окремі з яких назавжди стираються з нашої пам’яті і відновити їх можна лише за матеріалами архівних справ. Сотні людей з надією переступають поріг архівних установ. До 1917 року на Півдні України державних архівів не було. Тільки після жовтневої революції 1917 року документальні матеріали стали надбанням народу. Декрет «Про реорганізацію і централізацію архівної справи в СРСР» від 1 червня 1918 року був покладений в основу організації архівної справи на Україні, в тому числі на Одещині. Наказом Одеського губревкому від 21.03.1920 року № 17 усі історичні архіви були оголошені єдиним обласним архівним фондом.

У 1923 році разом з  утворенням Варварівського району був організований районний архів. У післявоєнні роки архівні установи відносилися до відомст МВС, а пізніше,в 1963 році, коли селище Варварівка, колишній центр, відійшло до Центрального району м. Миколаєва, Варварівський район перейменовано в Миколаївський район, райархів був підпорядкований  райвиконкому.

З 1957 по 1964 роки архів Варварівського району очолювала Любов Іванівна Сундукова. Знаходилася установа у Варварівці по вулиці Клубній, 87. Їй на зміну прийшла Любов Йосипівна Бєлая. Районний державний архів було переведено за адресою: смт Варварівка, вул. Чорноморська, 10. А пізніше, коли було ліквідовано райкоми партії, архів переселили в приміщеннярайкому партіїза адресою: вул. Чорноморська, 4, де він знаходиться і по теперішній час.

З жовтня 1964 по липень 1992 року держрайархів Миколаївського району очолювала Олена Парфентіївна Кірпенко. Для впорядкування документів в архіві працювала госпрозрахункова група. Рішенням колегії головного архівного управління при Раді Міністрів СРСР і Президії ЦК профспілки працівників держустанов від 25 квітня 1988 року О. П. Кірпенко була нагороджена знаком «Відмінник архівної справи». З серпня 1992 по лютий 2000 року райдержархівом завідувала Зінаїда Максимівна Чайка. В 1994 була введена посада спеціаліста, який мав статус державного службовця. З 1997 року райдержархів перепідпорядковано районній державній адміністрації. Начальником архівного відділу райдержадміністрації з 2000 року по жовтень 2004 року була Наталія Іванівна Чайка. А з грудня 2004 року керівник цієї установи - Валентина Леонідівна Холявко.

Станом на 1 вересня 2007 року в архівному відділі є 59 фондів, що складає 2252 одиниці зберігання. Основні фондоутворювачі: райдержадміністрація, районна рада, селищна та сільські ради, районна лікарня, профком працівників агропромислового розвитку, відділ культури та туризму, відділ статистики у Миколаївському районі, відділ освіти райдержадміністрації, відкриті акціонерні товариства, управління агропромислового розвитку, колгоспи, радгоспи.

З метою забезпечення збереженості документів з особового складу та документів тимчасового зберігання суб’єктів господарської діяльності, незалежно від форм власності і підпорядкування, що розташовані на території Миколаївського району, рішенням четвертої сесії районної ради п’ятого скликання від 27 жовтня 2006 року № 17 створено Трудовий архів Миколаївського району, в якому станом на 1 вересня 2007 року  налічується 61 фонд - 4800 справ з особового складу. Зберігання справ забезпечують двоє спеціалістів. Архів знаходиться за адресою: м. Миколаїв, вул. Очаківська, 142, телефон 59-41-91. Документи архівного відділу райдержадміністрації та Трудового архіву Миколаївського району використовуються для надання довідок тематичного, майнового та соціально-правового характеру.   

 

Газета „Маяк” від 8 вересня 2007 № 36

 

Звітував депутат

Щербина О., помічник-консультант

10 березня 2007 року у Ковалівській сільській раді депутат Миколаївської обласної ради Енвер Сінаверович Сейтхалілов звітував перед виборцями про свою діяльність за 2006 рік. На цій зустрічі були також присутні депутат Миколаївської обласної ради Л. О. Фролова, її помічник-консультант С. В. Волков, Ковалівський сільський голова А. В. Лисиця, депутати районної та сільської рад, працівники сільської ради.

Депутат обласної ради наголосив на тому, що у сучасних умовах політичної дестабілізації в країні не приділяється достатня увага розвитку сіл, які занепадають через недостатність бюджетних коштів, в тому числі на утримання споруд та будівель, що збудовані ще за радянських часів.

Е. С. Сейтхалілов зупинився на зверненнях громадян, які надійшли на його адресу, стан їх вирішення та розповів, що зроблено для їх вирішення. Проблеми, порушені виборцями, насамперед стосуються газифікації сіл, пасажирських перевезень, ремонту загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, фельдшерсько-акушерських пунктів, забезпеченості медичними працівниками, соціального захисту громадян та надання матеріальної допомоги. Особливий наголос депутат зробив на необхідності активної участі сільчан у стабільному розвитку населених пунктів, відродженні виробництва. 

 

Районна газета „Маяк” від 14 квітня 2007 № 15 

 

До розгляду питання повернуться знову  

Рошка Л., голова постійної комісії районної ради з питань депутатської діяльності, законності та засобів масової інформації.

6 квітня 2007 року відбулася восьма сесія районної ради п’ятого скликання. До порядку денного було внесено лише три питання. Але для вирішення одного з них пленарне засідання проводили на території Безводненської сільської ради.

Отже, по черговості. Як відомо, у нашому районі досить серйозною залишається ситуація щодо захворюваності на туберкульоз. Лише протягом останнього року стан справ дещо стабілізувався. Тож, зрозуміло, що профілактика цього небезпечного захворювання має дуже важливе значення. Один з її шляхів - флюорографічне обстеження населення. Відповідне обладнання центральної районної лікарні, хоча й діє, але застаріле. І тому Миколаївський облтубдиспансер вирішив передати центральній райлікарні один із флюорографічних апаратів - 12-Ф-7, про прийняття якого в спільну власність територіальних громад сіл, селищ нашого району депутати районної ради дали одностайну згоду.

Також більшістю голосів прийнято Звернення районного депутатського корпусу до жителів Миколаївського району (розміщено в цьому номері газети «Маяк»).

А ось під час розгляду питання «Про ліквідацію Безводнянської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів» єдиного рішення не прийнято. Юні мешканці Безводного навчаються у Шуринській школі, до якої належним чином організоване підвезення учнів, відремонтована дорога, вирішується питання щодо забезпечення дітей гарячим харчуванням (ремонтується приміщення їдальні колишнього місцевого сільгосппідприємства). Задоволені батьки і діти.

Думки депутатів розійшлися щодо збереження приміщення Безводнянської школи. Хто буде турбуватися про це? Слід додати, що до кінця нинішнього року в районному бюджеті передбачені кошти на охорону об’єкта, і питання подальшої його долі не знімається з порядку денного. На жаль, зауваження декого з депутатів хоча й були просто популістськими, але так і не дозволили прийти до одностайного рішення. Отож, питання й досі залишається відкритим і його розгляд перенесено на одне з наступних пленарних засідань.

           

Районна газета „Маяк” від 14 квітня 2007 № 15 

 

«Зелений паросток майбутнього»

Беркхан І., начальник Миколаївського міжрайонного управління водного господарства

На виконання Указу Президента України від 1 квітня 2005 року № 571/2005 щодо проведення Всеукраїнської акції «Зелений паросток майбутнього», розпорядження голови облдержадміністрації від 20 травня 2005 року № 100-р з цього питання та з метою проведення Всеукраїнської акції «Зелений паросток майбутнього» в Миколаївському районі розпорядженням першого заступника голови райдержадміністрації О. М. Біжана від 10 квітня 2007 року № 139-р створено оргкомітет з проведення в Миколаївському районі Всеукраїнської акції «Зелений паросток майбутнього», який очолив заступник голови райдержадміністрації М. Г. Дудник. Затверджено план заходів по проведенню Всеукраїнської акції «Зелений паросток майбутнього».

Запропоновано селищному та сільським головам, керівникам господарств, підприємств різних форм власності сприяти проведенню Акції, залучивши до її проведення трудові колективи, заклади освіти, охорони здоров’я, культури, поштового зв’язку, комунальні підприємства та інші громадські організації.

* * *

Сьогодні всіх землян хвилює стан атмосфери, лісів, річок, морів і всього навколишнього середовища. Для належного проведення Всеукраїнської акції «Зелений паросток майбутнього» та відзначення Дня довкілля (21 квітня) та Міжнародного Дня землі (22 квітня) розроблені заходи в цілому по Миколаївському міжрайонному управлінню водного господарства та підвідомчих експлуатаційних дільницях. Одна з дільниць знаходиться на території Миколаївського району в с. Ковалівка. Начальник дільниці - М. Ф. Дубук, який зі своїм колективом вносить посильний вклад у збереження навколишнього середовища, придбавши саджанці берізок (100 штук) та ялинок (20 штук), що були висаджені на території Ковалівки. На території дільниці посаджено 0,5 гектара горіхового парку, ведеться контроль  за дотриманням чистоти. За дільницею закріплені 18,8 кілометра магістрального каналу, на якому проводиться знищення бур’янів, вирубка чагарників, фарбування гідротехнічних споруд, побілка дерев і насосних станцій. Проводились інформаційно-просвітницькі зустрічі з населенням с. Ковалівка.

Миколаївське міжрайонне управління водного господарства, користуючись нагодою, вітає всіх з весняними святами і запрошує кожного взяти участь у Всеукраїнській акції «Зелений паросток майбутнього».      

 

Районна газета „Маяк” від 14 квітня 2007 № 15 

  

Офіційно

В районному управлінні юстиції за №2/68 від 16 лютого 2007 року зареєстровано розпорядження голови райдержадміністрації  «Про внесення змін до розпорядження голови райдержадміністрації від 26 грудня 2006 року№ 476-р «Про встановлення квоти прийому на роботу громадян, які потребують соціального захисту, на 2007 рік» від 6 лютого 2007 року №29-р. Зміни внесені відповідно до статей 6, 23, 24, 39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», статей 5, 20 Закону України «Про зайнятість населення», статті 196 Кодексу законів про працю України та за пропозиції районного центру зайнятості, з метою встановлення квоти прийому на роботу громадян, які потребують соціального захисту та у зв’язку зі зміною розміру штрафу відповідно до змін до Закону України «Про зайнятість населення» від 23 лютого 2006 року.

В новій редакції передбачено, що в разі відмови в прийнятті на роботу громадян в рамках встановленої квоти, згідно зі статтею 5 Закону України «Про зайнятість населення», з керівників підприємств, установ, організацій та господарств буде стягуватись штраф за кожну відмову в розмірі чотирьох мінімальних зарплат.

 

Районна газета "Маяк" від 10 березня №10

 

Офіційно

З метою координації зусиль підприємств, установ та організацій для подальшого впровадження ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів в районі та в зв’язку з кадровими змінами, розпорядженням голови райдержадміністрації від 1 березня 2007 року № 75-р «Про затвердження складу координаційної ради з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів при районній державній адміністрації» затверджено новий склад координаційної ради, яку очолив заступник голови райдержадміністрації О. В. Потьомкін. Координаційній раді рекомендовано в своїй роботі керуватися Положенням про координаційну раду з питань ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів при районній державній адміністрації, затвердженим розпорядженням голови райдержадміністрації від 11 листопада 2002 року № 366.      

 

Районна газета "Маяк" від 17 березня 2007 року  №11    

 

Зміни у звітності, що подається державному реєстратору

Крижановський Л., державний реєстратор в Миколаївському районі

З 1 січня 2007 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України» від 9 лютого 2006 року № 3422, згідно з яким вносяться деякі зміни до законів України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» та «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Доповнення до цих законів передбачають, що перелік відомостей про юридичних осіб, що включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців доповнено відомостями про фінансову звітність щодо господарської діяльності юридичної особи (крім бюджетних установ) у складі балансу і звіту про річні фінансові результати.

Фінансова звітність подається державному реєстратору не пізніше 1 червня року, що настав за звітним періодом і повинна містити відповідну відмітку органу державної статистики про дату отримання ним цієї звітності. Юридичні особи, що віднесені до категорії суб’єктів малого підприємництва, повинні подавати звітність у складі форми № 1-м та форми № 2-м. Решта юридичних осіб (крім бюджетних установ) повинні подавати звітність у складі форми № 1 та форми № 2.

Державному реєстратору звіти можуть подаватись особисто або надсилатись рекомендованим листом. При надсиланні звітності рекомендованим листом доцільно оформити опис вкладення. При цьому нотаріального посвідчення підписів на звітності не вимагається. Звертаємо увагу на особливості подання державному реєстратору фінансової звітності новоствореними юридичними особами. Відповідно до частини другої статті 13 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», перший звітний період новоствореного підприємства може бути меншим ніж 12 місяців, але не більшим ніж 15 місяців. Наприклад, якщо юридична особа зареєстрована у листопаді 2006 року, то результати її діяльності за листопад та грудень можуть бути відображені у звітності за 2007 рік. Тобто, в такому разі новостворена юридична особа може подати державному реєстратору перший річний звіт у 2008 році (до 1 червня 2008 року).        

 

Районна газета „Маяк” від 10 лютого 2007 № 6  

 

Є така комісія - спостережна

Іванова Н., голова спостережної комісії при Миколаївській райдержадміністрації

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2004 року № 429 «Про затвердження положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах» при Миколаївській райдержадміністрації створена та діє спостережна комісія. Розпорядженням голови райдержадміністрації від 6 листопада 2006 року № 400-р «Про внесення змін до складу спостережної комісії при Миколаївській райдержадміністрації» головою спостережної комісії при Миколаївській райдержадміністрації (далі - спостережна комісія) призначено Н. О. Іванову. На засіданні спостережної комісії від 9 листопада 2006 року (протокол № 48) заступником голови спостережної комісії було обрано Н. В. Бичкову - заступника начальника служби у справах неповнолітніх райдержадміністрації.

Обов’язки секретаря тимчасово покладено на В. В. Кірсанову - начальника загального відділу апарату райдержадміністрації. Склад комісії - вісім осіб.

Протягом 2006 року спостережною комісією було проведено 55 засідань, на яких всього розглянуто 370 справ, в тому числі: щодо умовно-дострокового звільнення, зміни умов тримання, заміни покарання більш м’яким, переведення до установи іншого рівня безпеки тощо.

На контролі спостережної комісії перебуває 31 особа, яка умовно-достроково звільнилась з місць позбавлення волі у 2006 році та прибула для проживання на територію Миколаївського району. За звітний період спостережною комісією направлено на адресу селищного, сільських голів, керівників, підприємств, господарств, організацій та установ Миколаївського району 22 листи, в тому числі звернення та запити про надання інформації щодо організації роботи зі звільненими з місць позбавлення волі.

Відповідно до планів роботи, на засіданнях спостережної комісії була заслухана інформація начальника відділення дільничних інспекторів міліції Миколаївського РВ УМВС України в Миколаївській області В. Є. Іванова, директора Миколаївського районного центру зайнятості населення І. В. Буховець, начальника управління праці та соціального захисту населення Миколаївської райдержадміністрації С. М. Заворотнього з питань організації роботи зі звільненими з місць позбавлення волі.

***

Миколаївським районним управлінням юстиції 10 січня 2007 року за № 1/6 зареєстровано розпорядження голови райдержадміністрації від 26 грудня 2006 року №476-р «Про встановлення квоти прийому на роботу громадян, які потребують соціального захисту, на 2007 рік». Цим розпорядженням підприємствам, установам, організаціям та господарствам району затверджено план бронювання квоти робочих місць на 2007 рік для працевлаштування громадян, які потребують соціального захисту і не здатні на рівних умовах конкурувати на ринку праці.

Районному центру зайнятості населення рекомендовано забезпечити направлення на робочі місця соціально незахищених громадян в рахунок затвердженої квоти. Довести до відома керівників підприємств, установ, організацій та господарств, що в разі відмови в прийнятті на роботу громадян в рамках встановленої квоти, відповідно до статті 5 Закону України «Про зайнятість населення» з них буде стягуватись штраф за кожну відмову у п’ятдесятикратному розмірі неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.              

 

Районна газета „Маяк” від 20 січня 2007 року № 3       

 

Підтримка людей - це важливо

Воробйова А., головний спеціаліст відділу організаційно-контрольної роботи Миколаївської районної ради

Здається, ще зовсім недавно йшли бурхливі виборчі баталії, а вже майже дев’ять місяців працює депутатський корпус Миколаївського районної ради п’ятого скликання. За цей час зроблено чимало для соціально-економічного розвитку району. Але це окрема розмова. А сьогодні коротко зупинюся на такому напрямку діяльності депутатів, як допомога жителям нашого району у найскрутніші моменти їх життя. Так, протягом 2006 року допомогу отримали 42 громадян на суму 19 тисяч гривень, в тому числі на сесіях районної ради п’ятого скликання приймалися рішення про надання допомоги 35 чоловікам на суму 16,5 тисячі гривень. Для порівняння: у 2005 році матеріальна допомога надана 9 чоловікам на суму 4,5 тисячі гривень.

Ще трохи статистики. За результатами рішень третьої сесії районної ради п’ятого скликання допомогу отримали 5 жителів району на суму 2 тисячі гривень, четвертої - 11 громадян (5,5 тисячі гривень), п’ятої сесії - 17 чоловік на суму 8 тисяч гривень.

Слід відзначити, що звернення депутатів районної ради В. С. Чайки, Л. О. Долованюк, М. Д. Карпенка, Р. В. Чухнова, В. С. Пейчева, В. С. Леонової, О. М. Саєнка, О. М. Йосипенко, В. В. Гончарова, Т. Д. Кириленко, А. І. Свиридова, В. Г. Літвінова та інших про необхідність допомоги нашим громадянам знаходили одностайну підтримку всього депутатського корпусу.

Без сумніву, і надалі питання соціальної захищеності жителів району будуть пріоритетними як безпосередньо для голови районної ради Ю. В. Серебрякова, так і для всіх сорока шести депутатів районної ради п’ятого скликання.     

 

Районна газета „Маяк” від 13 січня 2007 року № 2   

                      

Безпечна праця - запорука збереження здоров’я працівників

Жук О., головний спеціаліст з питань охорони праці управління праці та соціального захисту населення Миколаївської райдержадміністрації

Основним пріоритетом діяльності підприємств усіх форм власності, відповідно до «Закону України «Про охорону праці», є збереження життя та здоров’я працюючих робітників. Реалізацію основного принципу державної політики в галузі охорони праці здійснюють служби охорони праці, які створюються на підприємствах.

З метою привернення уваги громадськості до діяльності підприємств, установ і організацій району в галузі охорони праці, поширення та застосування передового досвіду щодо організації . проведення профілактичної роботи з попередження виробничого травматизму, підвищення престижності професії спеціаліста з охорони праці, розпорядженням голови райдержадміністрації від 10 листопада 2006 року № 403-р в листопаді поточного року проводився конкурс «Кращий за професією» серед фахівців з охорони праці підприємств, установ і організацій. Комісія, яка проводила організаційну роботу, знайомилась з роботою служб охорони праці, вивчала стан охорони праць, особисту діяльність спеціалістів з охорони праці на підприємстві.

Переможцем конкурсу серед фахівців з охорони праці став Віктор Олександрович Савтер - інженер з охорони праці ДП «Племрепродуктор «Степове». ДП «Племрепродуктор «Степове» своїми здобутками давно відоме за межами району. Тут збирають одні з кращих в області урожаї, добиваються високого приросту ваги великої рогатої худоби, отримують вагомі надої молока.

Відносини з трудовим колективом регулюються колективним договором, у якому в розділі «Охорона праці» передбачається забезпечення здорових та безпечних умов для працюючих. На виконання комплексних заходів щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням і аваріям в поточному році господарство витратило 61 тисячу гривень.

Чітке дотримання норм і правил охорони праці, відмова від невиправданого ризику гарантують повну безпеку під час роботи з будь-якою технікою. В центральній ремонтній майстерні одночасно з ремонтом сільгосптехніки, проводиться її фарбування. В господарстві вважають, що естетика робочого місця - справа далеко не остання. Всі трактори та комбайни мають електростартерний запуск двигуна або обладнані блокуванням його запуску. Всі небезпечні ділянки виробництва огороджені, їх стан під постійним контролем.

В ремонтній майстерні та критих ангарах для зберігання техніки підтримується порядок і чистота, вантажопідйомні механізми щорічно проходять випробування та технічне опосвідчення.

Підприємство у повному обсязі забезпечує працівників спецодягом та іншими засобами індивідуального захисту, в пунктах прийому їжі організоване гаряче харчування.

Служба охорони праці під керівництвом В. О. Савтера стежить за своєчасним проведенням періодичних медичних оглядів, здійснює контроль за додержанням правил безпеки на виробничих дільницях таким чином, що керівники структурних підрозділів, не чекаючи приписів інженера з охорони праці та наглядових органів, вживають необхідних організаційно-технічних заходів для оперативного запобігання небезпечним ситуаціям.

Щоб вимагати від працівника неухильного додержання правил безпеки, його спочатку треба добре навчити. У добре оснащеному кабінеті охорони праці з наочною агітацією та літературою з охорони праці проводяться інструктажі та навчання працівників щодо безпечного проведення робіт. На підприємстві функціонують дільниці по переробці сільськогосподарської продукції: цех з виробництва хлібобулочних виробів, ковбасний цех, цех по виготовленню олії, млин. Продукція виробництва цих цехів має попит у працівників господарства.

ДП «Племрепродуктор «Степове» має розвинену соціальну інфраструктуру. Фінансова та матеріальна підтримка надається школі, дитячому садку, будинку культури, спортивному комплексу, лікарні, комунальному господарству. Щорічно понад 100 працівників мають можливість в літній період відпочити на базі відпочинку. Працівники, які потребують санаторно-курортного лікування, отримують відповідні путівки.

Усе вищевикладене - це лише мала частка того, що зроблено та робиться в господарстві для забезпечення працюючих безпечними умовами праці. Вміле господарювання, належна увага керівників до соціальних та духовних запитів працюючих знаходять гармонійне втілення.

Серед учасників районного конкурсу слід відзначити інженера з охорони праці ВАТ «Югцемент» Людмилу Петрівну Висоцьку. ВАТ «Югцемент» - одне з найпотужніших промислових підприємств нашого району. Серед робіт домінуючими є виготовлення та реалізація цементу. Враховуючи значну кількість на підприємстві об’єктів та робіт підвищеної небезпеки, безпеці, гігієні праці працюючих і стану виробничого середовища тут приділяється велика увага. За 10 місяців поточного року на реалізацію заходів з охорони праці витрачено понад 561 тисячу гривень.

Організація проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров’ю працівників, контроль за дотриманням працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці покладена на службу охорони праці, яку очолює Людмила Петрівна Висоцька. Людмила Петрівна переконана, що на підприємстві, де застосовується складний технологічний процес, повинні цілковито додержуватися вимог правил і норм безпеки праці. А працівники служби охорони праці просто зобов’язані регулярно підвищувати рівень своїх знань, їм повинні бути притаманні високі моральні якості, аби вони мали право вимагати те саме від інших, відповідати своєму високому призначенню - працювати на благо людей, пам’ятаючи при цьому, що дрібниць в охороні праці немає.

Складна структура діяльності ВАТ «Радсад», яке займається різноманітними видами діяльності (від вирощування сільгосппродукції до її переробки та реалізації) вимагає від інженера з охорони праці Олексія Олександровича Кожокаря поглибленого знання нормативно-правових актів з охорони праці з усіх видів робіт. За півтора року своєї роботи на цій посаді О. О. Кожокарь примножив досягнення підприємства в галузі охорони праці. В товаристві впроваджено автоматизовану систему перевірки знань з охорони праці, отримано дозволи на виконання робіт з підвищеною небезпекою, проведена ідентифікація об’єктів підвищеної небезпеки, забезпечено проведення триступеневого адміністративно-громадського контролю, розроблено та переглянуто понад 100 інструкцій та положень з охорони праці. ВАТ «Радсад» одне з небагатьох підприємств району, яке проводить атестацію робочих місць за умовами праці та надає пільги та компенсації за роботу в шкідливих умовах праці.

Завдяки наполегливій роботі керівництва та служби охорони праці по створенню безпечних умов праці підприємство визнавалось кращим в районі за підсумками 2005 року.

Комплексна перевірка стану охорони праці, яка проводилась у липні поточного року територіальним управлінням Держпромгірнагляд в центральній районній лікарні, відзначила, що службою охорони праці, яку очолює інженер з охорони праці Тетяна Валентинівна Токар, проводиться відповідна робота щодо профілактики нещасних випадків. Лікарня має дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки, проводить атестацію робочих місць за умовами праці, своєчасно розробляються інструкції з видів робіт, які виконуються працівниками установ охорони здоров’я району.

В зв’язку з невеликою чисельністю працюючих в Криничанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів обов’язки охорони праці виконує директор школи Ганна Миколаївна Жигадло.

Очолювана Ганною Миколаївною школа - одна з кращих шкіл району, де працеохоронній роботі приділяється значна увага. Злагоджені дії служби охорони праці, своєчасне проведення інструктажів з охорони праці з вчителями та учнями сприяють не тільки безпечній роботі, а й взагалі чіткому проведенню навчального процесу.

ТОВ «Удача» - одне з переробних підприємств району, чия продукція користується попитом не тільки у мешканців району, але і за його межами. Устаткування, на якому працюють робітники підприємства під час виготовлення м’ясних виробів, обладнане необхідними запобіжними пристроями, в приміщеннях підтримується необхідний санітарно-гігієнічний стан, працівники регулярно проходять періодичні медичні огляди, навчання та інструктажі з охорони праці. За всим цим уважно слідкує відповідальний за охорону праці Василь Захарович Д’ячук.

Всі названі фахівці підприємств і організацій відзначені в числі найактивніших учасників районного конкурсу «Кращий за професією». Їх досвід заслуговує на особливу увагу.         

 

Районна газета „Маяк” від 9 грудня 2006 року № 50

 

Особлива увага громадськості - людям з обмеженими фізичними можливостями

Залога В., головний спеціаліст по роботі з інвалідами управління праці та соціального захисту населення Миколаївської райдержадміністрації; Кузьменко Л., голова районного Товариства інвалідів

Сьогодні соціальна політика держави зорієнтована на реалізацію конституційних вимог щодо соціального захисту інвалідів, створення їм сприятливих умов для повноцінної діяльності, освіти, праці, лікування, побуту, культури.

Незважаючи на обмежені фінансові можливості, районне управління праці та соціального захисту населення при підтримці Миколаївської райдержадміністрації та районної ради намагаються зменшити соціальну напругу в середовищі інвалідів, яких в районі налічується близько 1800 чоловік, з них дітей-інвалідів - 165. Проводиться робота щодо реалізації Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».

В районі є сім’ї, де діти народились інвалідами. З метою вирішення проблем дитячої інвалідності створені та функціонують два центри ранньої соціальної реабілітації дітей-інвалідів: в с. Ольшанське та в с. Степове. Протягом року там пройшли курс реабілітації 25 дітей-інвалідів. На надомному обслуговуванні знаходяться 24 інваліди.

На базі Ольшанської міської лікарні діє стаціонарне відділення для постійного проживання одиноких непрацездатних громадян. Сьогодні у відділенні проживає 21 особа. Всі вони оточені постійною турботою з боку працівників цього закладу, а також керівництва району.

Нинішнього року за рахунок коштів обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів проходять курс реабілітації з наступним навчанням за спеціальністю «оператор комп’ютерного набору» двоє інвалідів нашого району: С. І. Демченко, жителька с. Петрівка та Н. М. Подгорна, жителька с. Кринички.

Для забезпечення умов безперешкодного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями в поточному році обладнано 3 пандуси, 6 дзвоників, 3 поручні в місцях громадського призначення.

Особлива увага приділяється питанню забезпечення інвалідів візками та іншими технічними засобами реабілітації. Тридцять шість інвалідів та ветеранів війни отримали безкоштовно санаторно-курортні путівки.

Вже традиційною стала участь управління в організації заходів з нагоди відзначення Міжнародного дня інвалідів. В районі проходить акція «Милосердя». Завдяки небайдужим керівникам підприємств та організацій району грошову допомогу отримали 69 осіб на суму 10 тисяч 94 гривні, натуральну допомогу - 2253 особи - на суму 13 тисяч гривень.

Мешканці району безмежно вдячні В. Г. Погорєлову - директору ДП «Племрепродуктор «Степове», М. І. Бялику - голові правління ВАТ «Радсад», О. Ю. Шклярському - директору ТОВ «Золота нива», В. К. Левицькому - директору ТОВ «Петрол Кор», В. В. Новожилову - директору ДСП «Миколаївська птахофабрика» ВАТ «Аваль-Еталон», А. К. Айвазяну - директору ТОВ «Нафтотранспорт», О. В. Васильченку - директору ТРВ «Реган Юг», В. Г. Літвінову - керівнику СГВК «Зеленоярське», Г. В. Іванову - керівнику МП «Аскер», В. А. Зозулі - директору ДПНДГ «Сонячне» та іншим підприємцям, які не залишаються байдужими до людської біди.

З нагоди Міжнародного дня інвалідів жителі нашого району беруть активну участь в обласній виставці творів художньо-прикладного мистецтва інвалідів. В минулому році роботи жителя с. Надбузьке А. Л. Хрипко, інваліда III групи загального захворювання, відзначено пам’ятним подарунком Фонду соціального захисту інвалідів (електропраскою). Цього року у Всеукраїнській та обласній виставках беруть участь кращі роботи М. О. Приходченка з с. Надбузьке, Н. М. Подгорної з с. Кринички, В. В. Колосовського та Л. А. Москаленко з с. Радсад, Л. В. Мураховської з с. Кир’яківка, І. В. Савтер та Н. Д. Мендель з с. Степове.     

 

Районна газета „Маяк” від 2 грудня 2006 року № 49

 

Увага: акція! Захисти себе сам

Шаповалова Ю., провідний спеціаліст відділу соціальної роботи Миколаївського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. Вже третій рік поспіль ця акція проходить і в Миколаївському районі, організатором якої є Миколаївський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мета цієї акції - привернути увагу громадськості до проблем насильства в сім’ї та торгівлі людьми, підвищення рівня інформованості населення з цих проблем, особливо, молоді про потенційний ризик експлуатації, насильства та зловживань щодо нелегальних емігрантів.

В ці дні Миколаївський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить «круглі столи», міні-тренінги, конкурс малюнків, відеолекторії, лекторій спеціалістів. З метою більшої інформованості населення виготовляються та розповсюджуються буклети. Так, нинішнього року виготовлені буклети «Твої права» та «Як протидіяти насильству».

Під час акції дітям та молоді також роз’яснюються їх права та обов’язки, які діють згідно з чинним законодавством України. Відповідно до Конвенції ООН про права дитини, вони мають наступні права: кожна дитина має невід’ємне право на життя; всі діти мають право на любов і піклування; кожна дитина має право на любов та турботу дорослих; всі діти є рівні у правах; кожна дитина має право на власну думку; всі діти мають право на освіту; всі діти мають право на медичну допомогу; жодна дитина не повинна бути жертвою насильства або війни; кожна дитина має право на відпочинок; жодна дитина не повинна залучатися до примусової праці.

Сьогодні не всі діти знають свої права, а дорослі інколи цим користуються та порушують їх. З цих проблем ведеться інформаційна робота серед батьків, вчителів, вихователів.

Також спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пояснюють існуючі види насильства: психологічне, сексуальне, економічне, фізичне та надаються поради з питань уникнення такого насильства.

Проведення акції сприятиме вихованню у молоді поваги до прав та основних свобод людини, підвищенню суспільного рівня знань щодо проблем торгівлі людьми, розповсюдженню необхідної інформації серед молоді, заохоченню широкого кола громадськості до вирішення проблем насильства.    

 

Районна газета „Маяк” від 25 листопада 2006 року № 48 

 

Звернення громадян до районної ради

Овсієвська Т., начальник загального відділу районної ради

Миколаївська районна рада чітко дотримується вимог Закону України від 2 жовтня 1996 року №393/96-ВР «Про звернення громадян», Указу Президента України № 700 від 13 серпня 2002 року «Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення». За 10 місяців 2006 року до районної ради надійшло 120 звернень, із них 66 - на особистому прийомі. В основному звернення надходили від учасників Великої Вітчизняної війни, багатодітних сімей, пенсіонерів. А порушували вони питання соціального захисту (34 звернення), комунального та державного господарства (19), роз’яснення пенсійної реформи (22), забезпечення законності та правопорядку (5), охорони здоров’я (4) та інші.

Аналізуючи роботу зі зверненнями громадян, слід відмітити, що у районній раді постійно забезпечується своєчасний та об’єктивний розгляд звернень громадян, задовольняються законні вимоги заявників, вирішуються підняті питання, поновлюються порушені конституційні права. За результатами розгляду звернень надаються письмові відповіді авторам у встановлені законом строки. За відповідний період терміни розгляду звернень не порушувалися.

Звернення інвалідів Великої Вітчизняної війни, ветеранів війни та праці, інвалідів І-ІІ груп загального захворювання, багатодітних сімей та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки, особисто розглядаються головою районної ради Юрієм Володимировичем Серебряковим. Всього він провів 8 особистих та 4 виїзних прийомів громадян, про час і дату проведення яких попередньо повідомлялося в районні газеті «Маяк». 25 липня на території Шостаківської сільської ради, 22 серпня - на території Безводненської сільської ради, 29 вересня - на території Ольшанської селищної ради, 24 жовтня - на території Нечаянської сільської ради.

29 вересня 2006 року відбувся виїзний особистий прийом громадян головою районної ради на території Ольшанської селищної ради. З різних питань звернулись до голови районної ради Ю. В. Серебрякова понад 20 чоловік. Всі питання були розглянуті та надані відповідні доручення керівникам служб, управлінь району. 24 жовтня 2006 року головою районної ради Ю. В. Серебряковим проведено виїзний прийом громадян в с. Нечаяне. Всі питання, а їх було близько 25, уважно розглянуті головою районної ради та вирішені відповідно до чинного законодавства.

З метою кваліфікованого, неупередженого, об’єктивного і своєчасного розгляду звернень громадян та оперативного вирішення порушених в них питань, надання у встановлені законом строки письмових відповідей заявникам у виконавчому апараті районної ради удосконалена система контролю за їх виконанням. Реєстрація проводиться в день їх надходження в журналах. З метою виявлення причин, що спонукають громадян до звернень, а також найбільш гострих суспільних проблем, які потребують постійної уваги, проводиться систематичний аналіз та узагальнення звернень, який свідчить, що вони викликані, перш за все, скрутним матеріальним становищем громадян. Наприклад, під час особистого прийому в смт. Ольшанське до голови районної ради з останньою надією на допомогу звернулась жителька смт. Ольшанське К. Г. Орленко з проханням надати матеріальну допомогу на лікування чоловіка. Питання винесено на розгляд пленарного засідання та було підтримане депутатами районної ради. Заявниці надано матеріальну допомогу на лікування чоловіка.

Стан роботи зі зверненнями постійно розглядається на нарадах з працівниками виконавчого апарату районної ради; готуються аналітичні довідки щодо кількості звернень, які надійшли до районної ради.

Аналіз звернень мешканців Миколаївського району до голови районної ради та заступника голови районної ради свідчить про те, що своєчасне вирішення проблем, порушених в листах громадян, сприяє оперативній ліквідації недоліків у діяльності органів влади, керівників організацій, установ, забезпечує захист прав громадян та сприяє нормальному психологічному клімату в населених пунктах району. питання соціально-економічного розвитку, які потребують значних коштів стоять на особистому контролі у голови районної ради.  

 

Районна газета „Маяк” від 11 листопада 2006 року № 46  

 

Електронні технології допомагають бібліотекарям

Ярмоленко М., директор Миколаївської центральної бібліотечної системи

Бібліотеки сьогодні змінюються: впроваджуються нові технології і методики, через Інтернет стали можливими специфічні форми доставки і систематизації інформаційних матеріалів. Все це робиться для задоволення інформаційних потреб користувачів, які з кожним днем зростають. Зараз читач-користувач бажає отримувати аналітичну інформацію, готову до використання, а це можливо лише за наявності комп’ютерних технологій.

У зв’язку зі створенням комп’ютерної бібліотечної мережі Миколаївської області (згідно з розпорядженням облдержадміністрації №768-р від 25.12.2001 року) з районного бюджету виділені кошти для придбання комп’ютерної техніки для районної бібліотеки, що й була придбана. Працівники бібліотеки почали активно накопичувати інформацію на електронних носіях - створено електронний каталог (через програмну систему IRBIS) для обласного корпоративного каталогу, електронну картотеку статей, створено і постійно оновлюється база даних (БД) «Соціально-економічний портрет Миколаївського району», напрацьовується база даних «Законодавство України» і, як складові, -«Розпорядження Миколаївської облдержаміністрації» та «Розпорядження Миколаївських райдержадміністрації і районної ради», «Краєзнавство», «Гендерна політика України» і інші. Впровадження в роботу бібліотек нових технологій дає змогу оперативно і якісно видавати методичні розробки, консультації, інформаційні списки та посібники для роботи користувачів. В електронному варіанті ведеться регламентуюча документація, створено електронну презентацію централізованої бібліотечної системи району, наша система має свій слоган і логотип.

В бібліотечній системі району в цілому нові технології сьогодні - в стадії впровадження, становлення і удосконалення. У нас є задумки і плани: навчити якомога більшу кількість бібліотечних працівників володінню комп’ютером, потребує забезпечення комп’ютерною технікою районна дитяча бібліотека. Крім того, одного комп’ютера в центральній районній бібліотеці замало. В недалекому майбутньому передбачається комп’ютеризація Радсадівської, Степівської, Ольшанської бібліотек та створення районної локальної комп’ютерної мережі. У 2007 році маємо можливість розпочати роботу щодо надання інформації через Інтернет фермерам, підприємцям, лікарям, вчителям району, всім користувачам, хто має електронні адреси, про що додатково буде повідомлено. Також буде створено WEB-сайт районної бібліотеки і бібліотек району і представлено його в мережі Інтернет. Будемо намагатися вирішити питання придбання для районної бібліотеки принтера для кольорового друкування, щоб видавати якісні матеріали, та ксерокса для надання додаткових послуг користувачам.

Впровадження комп’ютерних технологій в практику роботи бібліотек сприятиме тому, що бібліотечні заклади стануть не просто книгозбірнями, а повноцінними інформаційними установами.

           

Районна газета "Маяк" від 7 жовтня 2006 року №41

 

Державна податкова інспекція інформує

Зарванська О., головний держподатінспектор відділу оподаткування юридичних осіб державної податкової інспекції в Миколаївському районі

Підсумки анкетування. 

Діяльність працівників органів державної податкової служби замикається на різних формах офіційного спілкування із платниками податків - тобто широкими масами населення, великими соціальними групами, іншими словами - громадськістю. Основна мета соціально-інформативної діяльності податкової служби - створення у громадськості сприятливого, доброзичливого ставлення до неї. Дії податкової повинні мати цілеспрямований позитивний вплив на громадську думку.

Вивчення громадської думки та врахування її у практичній діяльності податкових органів - одне із завдань податкових органів всіх рівнів, спрямованих на підвищення якості обслуговування платників податків, утвердження ідеології партнерства та добровільної сплати податків.

Для цього вже третій рік поспіль за ініціативи Державної податкової адміністрації України та на виконання вимог Указу Президента України «Про додаткові заходи щодо забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади» проводиться анонімне анкетування платників податків щодо їхньої думки про роботу податкових органів.

З початку року опитано 130 респондентів. 47 відсотків всіх опитаних оцінюють роботу органів державної податкової служби як добре, 48 відсотків - задовільно. У 65 відсотків респондентів не виникало жодних проблем (труднощів) із поданням або заповненням податкової звітності, отриманням необхідної консультації тощо. Одностайними опитувані були щодо факторів, які негативно впливають на авторитет податкових органів: 91 відсоток вважають недосконалість законодавчої бази (нечіткість у трактуванні, постійні зміни).

Нинішнього року державна податкова служба відзначила свою шістнадцяту річницю і наведені вище цифри - це оцінка нашої діяльності за весь цей час.              

 

Районна газета "Маяк" від 7 жовтня 2006 року №41

 

Акція «Милосердя» набирає обертів

Марченко Н.,головний спеціаліст із навчально-методичної роботи управління праці та соціального захисту населення Миколаївської райдержадміністрації

Милосердя в усі віки, у всіх народів було найпочеснішою справою кожної здорової людини. Для того, щоб посилити увагу суспільства до проблем людей похилого віку, в нашій країні проводиться Всеукраїнська благодійна акція «Милосердя». Вона розрахована на адресну підтримку найбільш вразливих категорій населення: пенсіонерів, ветеранів, інвалідів, самотніх непрацездатних громадян за рахунок залучення спонсорської та благодійної допомоги. Така допомога надається як у вигляді продуктів харчування, одягу , медикаментів, так і у вигляді різноманітних послуг (медичного обстеження, оздоровлення в санаторіях, ремонту побутової техніки та автотранспорту, ремонту квартири чи будинку, завезення палива) та грошових внесків.

З нагоди Міжнародного дня людей похилого віку в нашому районі проводяться благодійні обіди для пенсіонерів, ветеранів, самотніх громадян похилого віку.

За станом на 25 вересня поточного року благодійної допомоги зібрано на чотири тисячі гривень. Її одержали 20 пенсіонерів та інвалідів району. 21 громадянин отримали грошову допомогу, натуральну (продуктами харчування, одягом, медикаментами) - 1355 громадян.

Активно проходить акція на території Радсадівської, Степівської, Комсомольської, Петрівської сільських та Ольшанської селищної радах, де благодійної допомоги зібрано на загальну суму сім тисяч гривень.

За повідомленнями з сільських центрів праці та соціального захисту населення, найактивнішими учасниками акції «Милосердя» є ВАТ «Радсад» (М. І. Бялик), ДП «Племрепродуктор «Степове» (В. Г. Погорєлов), СГВК «Зеленоярське» (В. Г. Літвінов), ПП «Вербовий» (В. Г. Вербовий), «Аскер» (Г. В. Іванов), приватні підприємці С. І. Костіков, О. С. Редколес, О. І. Писаренко, інші.

До участі в акції також залучалися учні загальноосвітніх шкіл району. Вони допомогли престарілим та одиноким хворим людям обробити городи, прибрати садиби, відвідували з культурною програмою Ольшанське стаціонарне відділення цілодобового перебування одиноких непрацездатних громадян тощо. (Робота в рамках акції «Милосердя» зі збирання благодійних коштів, продуктів харчування, одягу, медикаментів триватиме до 3 грудня, тобто Міжнародного дня інвалідів.)

Говорити про милосердя можна багато, а можно реально творити добро своїми повсякденними справами. Всі старенькі люди мають право гідно прожити життя, кажуть: «Раз добром зігріте серце вік не прохолоне». Тому в житті ніколи не треба скупитися на добро і милосердя. Тільки спільними зусиллями можемо допомогти тим, хто потребує тепла і уваги.     

Районна газета „Маяк” від 30 вересня 2006 року № 40 

 

Реєстрація підприємців спроститься

Крижанівський Л., державний реєстратор у Миколаївському районі

Голова Миколаївської райдержадміністрації Р. В. Чухнов підписав розпорядження, яким затверджені Заходи щодо забезпечення роботи в районі «Єдиного вікна» для здійснення реєстрації суб’єктів підприємницької діяльності та видачі дозволів і погоджень у господарській діяльності.

Голови райдержадміністрації проведена нарада з питань створення в районі «Єдиного вікна». Вжито заходів для створення належних організаційно-технічних умов щодо забезпечення його діяльності.

Особиста присутність підприємця необхідна лише на початку (подання документів) та в кінці процедури реєстрації (отримання всіх необхідних документів). Підприємець отримує відкриту та вичерпну інформацію щодо процесу реєстрації, забезпечується його прозорість, скорочується час процедури за рахунок розміщення всіх реєстраційних установ в одному приміщенні.

Процедура реєстрації триває не більше 10 днів. Витрати підприємців не підвищені та складають: для юридичних осіб - 222 грн. 44 коп., для фізичних осіб - 90 грн. 20 коп.

Районна газета „Маяк” від 25 червня 2005 року № 25  

 

 Долі на перехрестях часу

Автобіографічна розповідь в обличчях наших земляків…

1. У 2004 році відремонтовано та приведено у відповідність з вимогами комп’ютерні класи, забезпечено щоденний підвіз 379 учнів до школи (на що виділено 80 тис. грн.), побудовані топкові для Шостаківської школи та садка, капітально відремонтовано системи опалення Ольшанської, Ковалівської та Нечаянської шкіл. У 5 разів більше, ніж торік виділено коштів на оздоровлення.

2. 2004 рік для мешканців селища Ольшанського залишиться знаковим. Відремонтовано селищну каналізаційну мережу, ведуть роботи з ремонту водогону, впорядковуються вулиці, перекрито ряд дахів багатоповерхівок…

Проблеми мешканців селища упродовж року залишалися зоною пристальної уваги районної влади.Серед численних заходів - спеціальна виїзна колегія райдержадміністрації у Ольшанському.

3. Нинішній рік - Рік розвитку медицини. В рамках районної програми «Здоров’я нації» основні зусилля були спрямовані на зміцнення первинної ланки охорони здоров’я.

4. У 2004 році товаровиробники отримали суттєву допомогу із Державного бюджету 4,3 млн. грн. за посіви ярих культур, електроенергію на зрушення, доплати за виробництво м’яса, селекцію у тваринництві тощо

5. Район продовжує утримувати звання кращого спортивного району області. завойовано 3 кубки з футболу, команда «Колос» із  с. Степового стала че6мпіоном України серед команд галузей АПК.

6. Заклади культури.

Упродовж року ліквідована неповна зайнятість працівників, придбані концертні костюми, створено 3 духових оркестри, придбано комп’ютер для ЦРБ.

7. Найбільш важливими для районної влади були питання підвищення наповнення бюджету. За результатами 10 місяців 57,2 відсотка господарюючих суб’єктів отримали позитивне сальдо у сумі 17,1 млн. грн., що у 2,5 рази більше минулорічного. Це другий після Жовтневого району показник в області.

Газета „Маяк” від 30грудня

 №52

 

Тут буде закладено завод

Завод будівельних матеріалів, що був у Петрівці декілька років тому припинив свою діяльність. А згодом на місці підприємства залишилось лише розвалля.І ось у жовтні 2003 року на місці колишнього цегельного заводу розпочались роботи по його реставрації, вірніше, зведенню нового підприємства.Господар цього будівництва – ДП «Санта-Петрівка», головне підприємство якого «Санта» розташоване у місті Южний Одеської області (генеральний директор Анатолій Сергійович Зелінський).

Роботи по зведенню підприємства розпочалися навесні 2004 року.На сьогодні приведене до ладу офісне приміщення, розчищена ділянка під виробничі приміщення та обладнання, підготовлений нульовий цикл.Перша продукція повинна зійти з конвейєра заводу наприкінці 2005 року.Про потужність говорити поки що рано. Але якщо колишній Петрівський завод будівельних матеріалів виробляв до 20 мільйонів штук цегли на рік, то можливості ДП «Санта-Петрівка» будуть аж ніяк не нижчими. Передбачається, що основною продукцією повинна бути цегла, а також облицювальні матеріали, черепиця.

Зараз на підприємстві трудиться понад 30 чоловік, в основному представники будівельних професій.

Л.Рошка.

Газета „Маяк” від 30грудня

 №52

 

 

 

Офіційний відділ

Відповідно до п.1 ст.2., 23 та п.9 ст.39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» з метою забезпечення виконання Указу Президента України від 23 липня 2004 року №848/2004 «Про заходи щодо відзначення 60-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та посилення соціального захисту ветеранів», розпорядження голови облдержадміністрації від 6 жовтня 2004 року №453-р «Про оголошення 2005 року Роком ветеранів у Миколаївській області» голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко підписав відповідне розпорядження, яким оголошено у Миколаївському районі 2005 рік Роком ветеранів.

Утворено організаційний комітет з підготовки та проведення Року ветеранів у районі.

Газета „Маяк” від 25грудня

 №51

 

Задля стабільності економічного зростання

17 грудня 2004 року відбулася двадцята сесія районної ради 4 скликання.Питання, які виносилися на порядок денний, досить ретельно і уважно напередодні обговорювалися у депутатських комісіях.Двадцята сесія районної ради 4 скликання розглянула такі питання: «Про звіт голови райдержадміністрації»; «Про внесення змін до районного бюджету Миколаївського району на 2004 рік»; «Про внесення доповнень до Програми соціально-економічного і культурного розвитку Миколаївського району на 2003-2005 роки, затвердженої рішенням районної ради від 22 квітня 2003 року №2»; «Про виконання Програми зайнятості населення Миколаївського району на 2004 рік та затвердження Програми зайнятості населення Миколаївського району на 2005 рік»; «Про хід виконання цільової комплексної програми розвитку футболу в Миколаївському районі на 2003-2007 рр., затвердженої рішенням районної ради від 22 квітня 2003р. №2» та інші.

О. Войтова. 

Газета „Маяк” від 25грудня

 №51

 

Захист інтересів суспільства у надійних руках.

20 грудня у залі засідань райдержадміністрації відбулися урочисті збори з нагоди святкування дня міліції, у яких взяли участь голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, голова райради В.С. Чайка, перший заступник начальника УМВС у Миколаївській області А.В Бешлей, прокурор району Ю.В. Черенков, голова районного суду І.Г. Персонова, Герой України М.І. Бялик, Герой Соціалістичної Праці В.Г. Погорєлов та інші.

З доповіддю виступив начальник райвідділу С.Ф. Михайлов.

Від імені співробітників Миколаївського РВ УМВС та себе особисто С.Ф. Михайлов висловив велику подяку Миколаївській райдержадміністрації і Миколаївській райраді за розуміння їх проблем та надання своєчасної допомоги у вирішенні насущних питань міліції.

Працівників міліції щиро привітали голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, голова райради В.С. Чайка та інші почесні гості урочистих зборів.

На урочистих зборах було оголошено наказ управління МВС України у Миколаївській області «Про заохочення працівників підрозділів УМВС з нагоди святкування 13-ї річниці Дня міліції України». Підполковника міліції В.П. Іванченка , нагороджено медаллю «За сумлінну службу» І ступеня. Медаллю «За сумлінну службу»ІІ ступеня нагороджено: майорів міліції Ю.М. Каминіна, В.І. Потугу, старших прапорщиків В.П. Ковальчука, О.В. Моргунова, А.М. Чернявку; медаллю «За сумлінну службу»ІІІ ступеня - підполковника міліції В.В. Гоча, майорів міліції В.В. Волка, В.В. Лопатіна, Ю.В. Рибалка, О.М. Сердюченка, І.А. Фомина, капітанів міліції О.І. Надтоку, О.О. Побідного, лейтенантів міліції В.А. Барановського, В.В. Драненка, прапорщика міліції К.К. Малого.

Згідно з наказом Миколаївського РВ УМВС заохочено ряд співробітників Миколаївського райвідділу, яким було вручено грамоти і премії.

Розпорядженням голови райдержадміністрації і райради почесними грамотами, грошовими преміями та цінними подарунками нагороджено: майора міліції С.Ф. Михайлова, начальника Миколаївського РВ УМВС України в Миколаївській області, лейтенанта міліції І.В. Дмитренка, старшого інспектора ОВР Миколаївського РВ УМВС України в Миколаївській області, капітана міліції Ю.Г. Вознюка, лейтенанта міліції О.М. Немчинова, майора міліції Д.І. Андросюка, лейтенанта міліції Н.М. Галагуз, підполковника міліції В.В. Гоча, старшого прапорщика міліції А.М. Чернявка, капітана міліції В.М. Дзюбу, капітана міліції О.С. Гордієнка, старшого лейтенанта М.М. Дмитрука.

О. Войтова.

Газета „Маяк” від 25грудня

 №51

 

2004 рік - уже історія

- В економічному, фінансовому плані рік 2004, на відміну від року позаминулого, що приніс лише негаразди, був для Миколаївського району дуже вдалим. Вперше отримано урожай зернових культур 160 тисяч тонн, поступово відроджується тваринницька галузь, виробництво яєць складе понад 80 мільйонів, молока – понад 24 тисячі тонн, зростає, хоч і поступово, виробництво м’яса. За попередніми підрахунками виробництво валової продукції в сільському господарстві у діючих цінах складе 150-153 мільйони гривень.У промисловому виробництві: валове виробництво складе понад 130 мільйонів гривень. Розконсервувалося будівництво школи у селі Трихати, проводиться ремонт інших навчальних закладів, дитячих садків.Лише з районного бюджету для цього було виділено понад 680 тисяч гривень.пунктів.

 Протягом року прокладено 28 кілометрів газопроводу, підведено голубе паливо до 450 житлових будинків. Природний газ у наступному році прийде  до Нечаяного.

Погашені борги по зарплаті.Зарплата в 2004 році в середньому зросла майже на 35 відсотків.Немає боргів за земельні паї. Отримали люди розрахунки  за майнові паї- понад 4 мільйони гривень.

Гнатюк П.Д.

Газета „Маяк” від 25грудня

 №51

 

 

 

На захист законних прав громадян

У поточному році до Миколаївського райвідділу міліції надійшло більше 2200 звернень громадян. Cтатистика свідчить: в 2004 році майже на 40 відсотків збільшилася кількість звернень громадян до райвідділу, в той час як рівень злочинності зменшився більш як на 20 відсотків.

Співробітниками райвідділу в поточному році розкрито 522 злочини, із них тяжких і особливо тяжких більше половини.З кожним днем збільшується рівень довіри населення до міліції.Суттєву допомогу міліції надає райдержадміністрація та районна рада, керівники господарств району.

С. Михайлов,

начальник Миколаївського РВ УМВС

Газета „Маяк” від18грудня

 №50

 

Набуваючи досвіду з міні-футболу

У кінці листопада на початку грудня поточного року у спортивному комплексі села Радсаду пройшов етап першості України з міні-футболу серед вихованців ДЮСШ міст Києва, Харкова, Одеси, Львова, Донецька, Луганська, Іллічівська, Ялти та інших.

Змагання проводились у двох вікових категоріях (1988-1989, 1990-1991 роки народження).Команди з Радсаду, також взяли участь у змаганнях. Наші земляки до цього грали  переважно у «великий футбол». Так, із сильною командою Львова вони зіграли внічию, а у івано-франківців господарі турніру виграли з рахунком 3:1.Наступні майбутні ігри відбудуться у Києві, Донецьку, Одесі.

В. Задорожній.

Газета „Маяк” від18грудня №50

 

Щастя Радсадівської родини

На минулому тижні Радсадівський пришкільний інтернат приймав гостей з усього району. Відбулося свято з нагоди відкриття нового приміщення інтернату. Урочисту стрічку у нове приміщення перерізали голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, начальник відділу освіти П.В.Редька, голова правління ВАТ „Радсад”

М.І.Бялик, керівник цього будівництва Г.С.Маршак.

Вл.інф.

Газета „Маяк” від 2 жовтня №39

 

Зустріч молодих учителів.

30 вересня 2004 року відбулася традиційна зустріч  голови райдержадміністрації М.Д.Карпенка  з молодими вчителями, які прибули цього року  на роботу в загальноосвітні школи Миколаївського району. М.Д. Карпенко зазначив, що саме вчитель є провідником натакому нелегкому і такому важливому шляху навчання. Молодим спеціалістам вручено матеріальну допомогу.

К.Павленко

Газета „Маяк” від 2 жовтня №39

 

Турнір на кубок «Маяка»

 

У неділю, 26 вересня, на стадіоні «Колос» міста Миколаєва о 9 годині ранку відбувся футбольний турнір на кубок Миколаївської районної газети «Маяк».

Його організатори - ФОК «Колос» Миколаївського району та редакція райгазети «Маяк».

Тепло привітали команди голова Миколаївської райдержадміністрації М.Д.Карпенко, голова райради В.С.Чайка, голова обласного ФСТ”Колос” В.В.Борохов.

Кубок „Маяка” вибороли футболісти „Рай агро”.

Вл.інф.

Газета „Маяк” від 2 жовтня№39

 

 

Офіційний відділ

Голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко видав розпорядження «Про виділення коштів із резервного фонду районного бюджету», у відповідності з яким на підставі клопотання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за рахунок коштів резервного фонду районного бюджету відділу освіти виділено 1,4 тис. грн. на проведення ремонту покрівлі Корчинської загальноосвітньої школи.

Газета „Маяк” від 25 вересня №38

 

Святкували вперше

Святкували вперше

В цьому році згідно з Указом Президента України від 27 серпня 2004 року вперше святкують День працівників цивільного захисту пожежні та аварійно-рятувальні формування і служби. Можливо тому, працівники пожежної частини №25 досить ретельно готувались до цього свята. Слід зазначити, що пройшло воно на висоті. На святі були присутні голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, заступник голови районної ради С.М. Григор’єв, голова Веснянської сільської ради А.В. Семашко, отець Віктор.

Урочисте відкриття свята розпочалось з привітання начальника пожежної частини №25 О.В. Араліна. Олександр Вікторович розповів про історію заснування свята і привітав з ним своїх колег. Також виступив М.Д. Карпенко, який зазначив про важливість цієї професії. Адже працівники цивільного захисту, щодня ризикуючи своїм життям, роблять все можливе для того, щоб жителям нашого району нічого не загрожувало. С.М. Григор’єв вручив Почесні грамоти і цінні подарунки найкращим.

К. Павленко.

Газета „Маяк” від 25 вересня №38

 

Перший камінь нового заводу вже закладено.

15 вересня 2004 року відбувся урочистий мітинг з приводу закладки першого каменя  на будівництві нового цегельного заводу у с. Петрівці на місці зруйнованого.

Разом з територіальною громадою у мітингу та закладці першого каменя взяли участь:

Заступник голови облдержадміністрації М.В.Балакірєв, голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, який підкреслив соціальну вагомість події.

О.Войтова

Газета „Маяк” від 18 вересня №37

 

Фінал обласних сільських спортивних ігор - тріумф величі фізичної культури і краси

Цим спортивним змаганням, девізом яких є слова «Фізичне виховання - здоров’я нації» справді немає рівних.

Упродовж трьох днів на минулому тижні. з 10 по 12 вересня. у Радсаді проходив фінал обласних сільських спортивних ігор та обласний футбольний фестиваль під девізом «Даруймо радість дітям». У цих заходах взяли участь 640 сільських спортсменів Миколаївщини з усіх 19 її районів. Організаторами ігор є управління з фізичної культури і спорту облдержадміністрації, Миколаївська облрада фізкультурно-спортивного товариства «Колос», Миколаївська районна державна адміністрація. Нинішній фінал спортивних ігор, присвячений 60-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. Колону учасників урочистого відкриття спартакіади очолили ветерани сільського спорту. Щирими оплесками привітали ветеранів сільського спорту вболівальники на трибунах розкішного Радсадівського стадіону.

… В урочистій ході сільських спортсменів крокують спортивні делегації усіх районів нашої області.. Наш земляк Віктор Погановський - перший Олімпійський чемпіон на Миколаївщині,  а колективи фізкультури ДП «Племрепродуктор «Степове» та ВАТ «Радсад» є кращими в державі.. Голова облдержадміністрації О.М. Гаркуша в перших словах свого привітання наголосив на тому, що господарство «Радсад», яке приймає учасників спартакіади, є не лише передовим в області та Україні, а й показовим як потрібно працювати у нинішніх умовах Народний депутат А.М. Козловський назвав спартакіаду чудовим святом сили сільського спортсмена.

Голова райдержадміністрації визнав честю те, що він вітає у нашому районі найсильніших людей Миколаївської області. Як відзначив Микола Дмитрович, у нашому районі створені належні умови для розвитку спорту. Лише у чотирьох дитячих юнацьких спортивних школах тренуються понад 900 юних спортсменів. Побажавши, нехай переможе найсильніший, - голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко зичив учасникам ігор незабутніх вражень, а вболівальникам - глядацької насолоди.

Голова ВАТ «Радсад» М.І. Бялик оцінив гідно, що вдруге на Радсадівській землі проходять ці змагання. Цьому посприяла ударна праця виноробів та їх успіхи. Микола Іванович побажав аби ці змагання здобули постійну прописку на стадіоні ВАТ «Радсад».

Щиро привітав учасників фінальних ігор ректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, довірена особа кандидата в Президенти України В.Ф. Януковича Г.Ф. Романовський.

…У почесній президії обласної спартакіади сільських команд - голова Миколаївської райради В.С. Чайка, начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації М.П. Бондаренко, голова Миколаївської обласної ради фізкультурно-спортивного товариства «Колос» В.В. Борохов, перший Олімпійський чемпіон Миколаївщини з кінного спорту В.О. Погановський, начальник Головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації А.І. Яковлєв, директор виконавчої дирекції обласного відділення Фонду  соціального страхування Л.П. Топалова, голова обкому профспілок працівників агропромислового комплексу М.О. Прокопенко.

Затамувавши подих, усі присутні, підвівшись з місць, спостерігали мить нечуваного хвилювання, коли факелоносець після почесного кола стадіоном піднявся по східцях до найвищої її точки і запалив вогонь спортивної слави. У вечірнє небо над лиманом зірвалися сотні білокрилих голубів і святковий салют додав особливого настрою від урочистості моменту…

. Як і торік командну перемогу в цих спортивних іграх одержали спортсмени Миколаївського району. На другому місці команда Жовтневого району, на третьому - Баштанського.

О. Войтова.

Газета „Маяк” від 18 вересня №37

 

 

Свято народних обранців.

7 грудня 2004 р. В актовому залі Миколаївської райдержадміністрації відбулися урочисті районні збори, присвячені 5 річниці Дня самоврядування України, які відкрив голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко.

Голова районної ради В.С. Чайка виступив перед присутніми з ґрунтовною доповіддю, уякій відзначив важливу роль органів місцевого самоврядування у житті нашого району зокрема, і держави вцілому.

У святковій обстановці було оголошено результати конкурсу на кращу сільську раду.Перше місце здобула Радсадівська сільська рада і сільський голова Ж. В. Григоревська, друге місце - Степівська, сільський голова Д.І. Добріогло, третє - Петрівська, сільський голова Н.М. Христенко.

На урочистих зборах голова райради і райдержадміністрації вручили переможцям нагороди.Помітна група представників місцевого самоврядування теж була нагороджена Почесними грамотами.

 Подякою обласної ради відзначено К.Я. Бондаренко - Яснополянського сільського голову, Т.І. Бесклубу - секретаря Трихатської сільської ради, В.Я. Біндус - голову громади с. Корчине Шостаківської сільської ради.

Завершилися святкові заходи концертом художньої самодіяльності ВАТ «Радсад».

О. Войтова.

Газета „Маяк” від11 грудня

 №49

 

 

Офіційний відділ

Розпорядженням голови Миколаївської районної державної адміністрації М.Д. Карпенка «Про заходи щодо своєчасного і якісного проведення ремонту та підготовки сільськогосподарської техніки до весняно-польових робіт 2005 року» з метою своєчасної і якісної підготовки техніки до весни 2005 року затверджено склад оперативної групи з підготовки техніки до весняно-польових робіт 2005 року та закріплено спеціалістів району по наданню господарствам практичної допомоги з питань підготовки техніки до весняно-польових робіт 2005 року.

Вл. Інофрм.

Газета „Маяк” від11 грудня

 №49

 

Державну підтримку молоді схвалюємо

 

Нещодавно Молодіжна адміністрація нашого району брала участь у форумі «Українська cсоціал-демократична молодь на підтримку Віктора Януковича», який відбувався у будинку вчителя в місті Миколаєві.

Зацікавлено обговорювалося

питання стосовно допомоги та забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, всім необхідним для повноцінного життя, поліпшення підтримки з боку держави дитячих будинків сімейного типу, центрів реабілітації для безпритульних, а також громадян, що постраждали від насильства.

В Кабак,

голова молодіжної адміністрації Миколаївського району.

Газета „Маяк” від 11 вересня №36

 

Голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко видав розпорядження «Про заходи щодо поліпшення становища багатодітних та неповних сімей у Миколаївському районі», якими передбачено: сприяти оздоровленню дітей з малозабезпечених багатодітних і неповних сімей; сприяти координації роботи об’єднань громадян, діяльність яких спрямована на поліпшення становища багатодітних та неповних сімей; сприяти функціонуванню дитячих будинків сімейного типу; сприяти безкоштовному харчуванню дітей із багатодітних та неповних сімей та надавати інші види допомог.

Газета „Маяк” від 11 вересня №36

 

Стартував фінал літніх спортивних ігор у Радсаді

Вчора в спортивному комплексі ВАТ «Радсад» відбулося урочисте відкриття фіналу обласних сільських спортивних ігор, які пройдуть 11-12 вересня.

Газета „Маяк” від 11 вересня №36

 

Офіційний відділ

Головою райдержадміністрації М.Д. Карпенком підписано ще одне розпорядження  № 344-р від 27.08.2004р. «Про виділення коштів для надання матеріальної допомоги» за рахунок асигнувань виділених управлінню праці та соціального захисту населення райдержадміністрації в сумі 4548 грн. 29-ти жителям району на лікування, часткової газифікації будинків, багатодітним сім’ям, на оздоровлення дітей та придбання шкільного одягу.

З метою виконання обласної програми соціального захисту людей похилого віку та осіб, які перебувають в складних життєвих обставинах надано матеріальну допомогу 6 жителям району на лікування та придбання одягу для дітей.

Газета „Маяк” від 11 вересня №36

 

Працюють для блага людей

 

На сьогодні у районі зареєстровано 430 громадян, які займаються діяльністю у сфері малого та середнього підприємництва. Загін досить численний. Тож, зрозуміло, що питань тут, які потребують вирішення, більше ніж достатньо. Для їх обговорення і зібралися підприємці на семінар-нараду, що відбулася нещодавно за участю голови райдержадміністрації М.Д. Карпенка, голови районної ради В.С. Чайки, керівників та спеціалістів районних служб.

На запитання учасників семінару відповідали начальник управління економіки райдержадміністрації Л.А. Крижанівський, голова спілки підприємців малого та середнього бізнесу О.Н. Калюжний.

Голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, голова райради підкреслили, що до підприємницької діяльності у районі залучається все більше громадян..

Організатори наради закликали підприємців з усіма важливими проблемами звертатися до органів районної влади, депутатського корпусу, адже успішний  розвиток підприємництва - це задоволення потреб населення району, створення нормальних умов життєдіяльності, у чому всі сторони спільно зацікавлені.

Л. Рошка.

Газета „Маяк” від 11 вересня №36

 

Районна спартакіада завжди свято

1грудня 2004 року у спорткомплексі с.Радсад відбулася тринадцята районна спартакіада.  Участь у змаганнях взяли сімнадцять команд, понад 300 любителів фізичної культури та спорту. На спартакіаду приїхали команди господарств, промислових підприємств,  сільських рад та населених пунктів.

На районне спортивне свято завітало й чимало гостей: начальник управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації М.П.Бондаренко, голова обласної організації ДСТ «Колос» В.В.Борохов, начальник обласного управління сільського господарства та продовольства облдержадміністрації А.І.Яковлєв, Олімпійський чемпіон з кінного спорту, директор ДПДПРСПЦ «Південьконецентр» В.О. Погановський, яких зустрічали голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, голова районної ради В.С.Чайка, голова правління ВАТ «Радсад», Герой України М.І.Бялик. Відкрив районні спортивні ігри, звернувся з привітанням до присутніх М.Д.Карпенко. З вітаннями від голови облдержадміністрації О.М.Гаркуші звернулися А.І.Яковлєв. Голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, голова районної ради В.С.Чайка вручили нагороди лауреатам спортивного 2004 року. Кращими спортсменами визнані: чемпіон України з кінного спорту, майстер спорту, чемпіон України 2004 року з триборства Андрій Лапигін, переможниця декількох Всеукраїнських змагань з кінного спорту Ірина Федорова, футболіст команди ВАТ «Радсад» Петро Коваль, переможець обласних та районних змагань з гирьового спорту Сергій Денисов, срібний призер першості Миколаївської області з дзю-до, вихованка Ольшанської ДЮСШ Наталія Макущенко, неодноразовий переможець та призер змагань з боксу, учень Криничанської боксингу, юний житель Кир’яківки Олександр Пікуза, футболіст команди загальноосвітньої школи Олександр Пташинський, переможець турнірів з кік- Нечаянської ДЮСШ Микола Диць, спорторганізатор ДНДГ «Сонячне» Вадим Остріков.

Кращими тренерами визнані: Віктор Журов (футбольна команда «Колос»), Дмитро Штапенко (директор Степівської ДЮСШ), Ігор Оліфір (волейбольна команда «Степ»), Руслан Саргсян (Степівська ДЮСШ), Олександр Матросов (футбольна команда ВАТ «Радсад»), Сергій Бойченко (районна команда з пляжного футболу).

Лауреатами спортивного 2004 року стали директор Кир’яківської загальноосвітньої школи Леонід Торопенко, учитель фізкультури Зеленогайської загальноосвітньої школи Руслан Слюсаренко, Веснянський сільський голова Анжеліка Семашко. Почесна нагорода присуджена директору ДП «Племрепродуктор «Степове», Герою Соціалістичної Праці, депутату обласної ради Володимиру Погорєлову, голові правління ВАТ «Радсад», Герою України, депутату обласної ради Миколі Бялику, директору ДНДГ «Сонячне», депутату обласної ради Віктору Зозулі, голові ТОВ «Удача», депутату районної ради Олександру Клімову.

Чемпіонами 13-ї районної спартакіади стали спортсмени ДП «Племрепродуктор «Степове», срібні призери – господарі команда ВАТ «Радсад», на третьому місці – команда ДНДГ «Сонячне».

Усі призери спортивних змагань отримали дипломи, медалі, цінні подарунки.

Допомогу в організації районної спартакіади надала районна спілка сільгоптоваровиробників, райдержадміністрація та районна рада.

Л.Рошка.

Газета „Маяк” від 4грудня№48

 

Офіційний відділ

Головою Миколаївської райдержадміністрації М.Д. Карпенком 22 листопада 2004 року видане розпорядження «Про схвалення програми зайнятості населення Миколаївського району на 2005 рік», згідно із яким схвалена програма зайнятості населення Миколаївського району на 2005 рік, що буде винесена на затвердження чергової сесії районної ради у визначеному порядку.                     

Вл. інофрм.

Газета „Маяк” від 4грудня №48

На щорічній конференції освітян.

30 серпня 2004 року  у Веснянському будинку культури пройшла районна   конференція   працівників освіти. У конференції взяли участь перший заступник голови облдержадміністрації О.Ю.Шклярський, голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, заступники голови райдержадміністрації Ю.Б.Козир та А.В.Каштальян, директор ДП „Племрепродуктор”Степове ” Герой Соціалістичної праці В.Г. Погорєлов.

Вл.інф.

Газета „Маяк” від 4 вересня №35

 

Зустрічі з ветеранами

Зустрічі з ветеранами проходять зараз у населених пунктах нашого району. З шанованими жителями зустрічаються та надають допомогу голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, керівники районних служб. Такі зустрічі відбулися в Ольшанському, Новобогданівці , Радсаді , Весняному.

    Вл. інф.

Газета „Маяк” від 4 вересня №35

 

Виконком Надбузької сільської ради: ваші повноваження.

На цьому тижні відбулася чергова колегія райдержадміністрації, у роботі якої взяли участь керівники організацій, установ і служб району; представники апарату райдержадміністрації і районної ради, сільські голови. Вів колегію голова Миколаївської райдержадміністрації М.Д.Карпенко.

На колегії розглянуто ряд важливих питань, з яких надавались відповідні протокольні доручення і рекомендації.

О.Войтова

Газета „Маяк” від 4 вересня №35

 

Умови праці під контролем

Нещодавно відбулося засідання районного координаційного комітету з безпечної життєдіяльності населення, на якому були розглянуті питання охорони праці, пожежної безпеки та санітарно-епідеміологічний стан на підприємствах району.

За результатами роботи координаційного комітету керівникам підприємств, установ та організацій району, головам селищної та сільських рад надані рекомендації і визначені терміни для усунення недоліків у роботі

О.Жук

Газета „Маяк” від 4 вересня №35

 

 

На першому плані - людина

Не знайшовши підтримки і розуміння безпосередньо на місцях, жителі району звертаються зі своїми проблемами до органів районної влади, сподіваючись на допомогу.Здебільшого питання вирішуються на підтвердження того, що сьогодні у влади на першому плані - людина.А кількість звернень свідчить про те, що громадяни нам довіряють.
За перше півріччя 2004 року до райдержадміністрації надійшло 615 звернень громадян, що на 103 звернення більше, ніж за відповідний минулорічний період. Найбільше пропозицій, заяв і скарг надійшло від жителів Ольшанської селищної (104), Нечаянської (51), Улянівської (51) сільських рад.
Голова райдержадміністрації, згідно з графіком, провів 31 особистий прийом громадян, у тому числі 18 - виїзних (6 у поза робочий час).Протягом вказаного періоду до голови райдержадміністрації та його заступників на виїзних прийомах звернулося 312 мешканців району.
Серед усіх заяв і скарг - 25 колективних, що на 7 більше, ніж за перший квартал 2003 року.Всього у зверненнях порушено 685 питань.Найбільш актуальними залишаються питання соціального захисту населення (268), сільськогосподарського виробництва (84), промисловості, будівництва, паливно-енергетичного, науково-технічного комплексу (72).Порівняно з указаним періодом зменшилася кількість звернень із питань комунального, дорожнього господарства, праці, забезпечення законності та правопорядку, зв’язку.
Від соціально незахищених верств населення - пенсіонерів, інвалідів, членів багатодітних сімей, одиноких матерів надійшло 278 звернень.Більшість - про надання матеріальної допомоги. Протягом першого півріччя допомогу отримали 106 чоловік на суму 5,2 тисячі гривень. 28 інвалідів Великої Вітчизняної війни просили допомогти з ремонтом житлових будинків.Обстежено технічний стан житла, матеріально-побутові умови та умови проживання інвалідів, 26 чоловік поставлено на чергу для проведення ремонтних робіт, а у жителя села Трихат М.А.Мандри впорядкування будинку вже розпочалось.
Підсумки роботи зі зверненнями громадян за 2003 рік та протягом першого кварталу 2004 року органами влади району та хід виконання Указу Президента України від 13.08.02р. №700/2002 „Про додаткові заходи щодо забезпечення реалізації громадянами конституційного права на звернення” розглядалися на засіданнях колегії райдержадміністрації в лютому та квітні 2004 року, в результаті яких надані рекомендації керівникам управлінь, відділів, інших структурних підрозділів райдержадміністрації, селищному, сільським головам. Підсумки роботи зі зверненнями громадянам за перше півріччя 2004 року будуть розглянуті на колегії райдержадміністрації в липні нинішнього року.

"“Маяк” 10 липня 2004 № 27 "

НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ: в районі відзначено 8-у річницю Конституції України та День державної служби

В Миколаївській райдержадміністрації (залі засідань) відбулися урочисті збори з нагоди святкування 8-ї річниці прийняття Конституції України та Дня державної служби.Відкрив урочисте засідання голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, який виступив з доповіддю.На урочистості були запрошені працівники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, районної ради, сільські голови, керівники господарств, керівники районних осередків політичних партій району.Кращим працівникам (16 чол.) були вручені почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради і грошові премії.Для учасників зборів відбувся святковий концерт.

"“Маяк” 26 червня 2004 № 25"

З професійним святом дільничні

17 червня 2004 року відбулися районні урочисті збори, присвячені Дню дільничного інспектора міліції В урочистих зборах прийняли участь:
голова райдержадміністрації Карпенко М.Д., голова районної ради Чайка В.С., Герой соціалістичної праці Погорєлов В.Г.- директор ДП „Племрепродуктор „Степове”, начальник УМВС України в Миколаївській області Гуцол П.І., начальник РВ УМВС України в Миколаївській області Михайлов С.Ф., в.о. прокурора району Куліш Д.І, селищний, сільські голови, керівники господарств району, дільничні інспектори міліції, обласне телебачення, редактор та кореспонденти районної газети „Маяк”.
З словами подяки та привітаннями виступили: Гуцол П.І., Карпенко М.Д., Чайка В.С, Погорєлов В.Г., Михайлов С.Ф.
На виконання Указу Президента України від 12 січня 2004 року №27/2004 “Про додаткові заходи щодо поліпшення діяльності служби дільничних інспекторів міліції” керівництвом Управління МВС України в Миколаївській області, а також керівництвом району прийняті рішення про виділення службових автомобілів кращим дільничним інспекторам міліції. 2 автомобілі придбані за кошти районного бюджету (42 тис. гривень), а один автомобіль подарований від обласного управління Гуцолом П.І. Загальна сума придбаних автомобілів складає 63 тис.грн..З нагоди святкування Дня дільничного інспектора міліції голова Миколаївської райдержадміністрації Карпенко М.Д. вручив кращим дільничним інспекторам та працівникам районного відділу РВ УМВС Почесні грамоти райдержадміністрації за сумлінне ставлення до виконання службових обов’язків, високу професійну майстерність, досягнення значних успіхів у ратній праці щодо зміцнення законності і правопорядку району (5 чол.) та подяки (4 чол.).

"“Маяк” 12 червня 2004 № 23"

Майбутнє району - в руках молоді

Відбулось перше засідання новоутвореної молодіжної адміністрації Миколаївського району.В засіданні, крім членів адміністрації, взяли участь голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, заступник голови районної ради С.М.Григор’єв і начальники відділів райдержадміністрації, які безпосередньо працюють з молоддю.Основним питанням порядку денного було обговорення мети створення та основні завдання молодіжної адміністрації.У своєму виступі голова молодіжної адміністрації В.С.Кабак запевнив керівників району, що молодь не буди стояти осторонь проблем.Першою ініціативою членів молодіжної адміністрації було висадження алеї на честь 60-річчя визволення Миколаївщини від німецько-фашистських загарбників, а також на згадку про перше засідання.

"„Маяк” від 24 квітня №16"

Хліб, як сонечко

Відбулось відкриття потужного хлібозаводу ПП О.Н.Калюжного, який може задовольнити потреби в смачній продукції всіх мешканців району.Доставляє продукцію в торговельну мережу безпосередньо виробник. Символічну червону стрічку перерізали голова районної ради В.С.Чайка, голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, керівник приватного підприємства, голова ради приватних підприємців району О.Н.Калюжний. В урочистій події взяли участь селищний та сільські голови, яким цікаво було ознайомитись з виробництвом, про дегустувати продукцію, порівняти ціни на неї з тими, що сьогодні діють в торгівельній мережі.

"„Маяк” від 17 квітня №15"

Старт року - вдалий

Система управління економікою району та сприяння роботі виробничої сфери, співпраця з органами місцевого самоврядування зумовили продовження зростання виробничого комплексу, проведення активної соціальної політики. Обсяги промислового виробництва збільшилися на 117,9 відсотка, закладено міцні основи для підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. Посіяно майже 20 тисяч гектарів ранніх ярових, що в сумі із озимим клином складає 45 тисяч гектарів зернових.Все це переконує, що район в складі господарського комітету області напружено працює над виконанням завдань, визначених Президентом, Урядом, головою обласної державної адміністрації.

"„Маяк” від 17 квітня №15"

У Шуриному - також газ

У Шуриному відбулися урочистості, присвячені завершенню будівництва підвідного газопроводу та пуску природного газу. Цей проект реалізовано за підтримки облдержадміністрації, райдержадміністрації, районної ради, ПАФ „Відродження”, ТОВ „Миколаївські газові мережі”, всіх, хто будував газопровід, мешканців села. В урочистостях взяли участь заступник голови облдержадміністрації М.В.Балакірєв, голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, голова районної ради В.С.Чайка, інші, хто був причетний до того, щоб ця святкова подія відбулася.

"„Маяк” від 10 квітня №14"

Ми пам’ятаємо ту весну.

28 березня у селі Ковалівка, біля святково прикрашеного меморіального комплексу зібралося багато людей, прибули делегації підприємств, організацій району, міста Миколаєва і, звичайно ж, головні герої урочистості - ветерани Великої Вітчизняної війни. Привітати жителів та гостей району приїхали перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Ю.О.Шклярський, начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації М.Ф.Димитров, заступник міського голови О.Ж.Женжеруха, голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, голова районної ради В.С.Чайка, голова районної ради ветеранів Ю.О.Пучков, а також почесні гості з міста-героя Москви у складі голови миколаївського земляцтва у Москві В.М.Христенка, адмірала флоту І.В.Касатонова, генерала полковника, командуючого авіацією ВМФ В.Г.Дейнеки та власного кореспондента „Укрінформу” по Російській Федерації А.А.Григор’єва.

"„Маяк” від 3 квітня №13"

До районного бюджету внесені уточнення

12 листопада відбулася одинадцята сесія районної ради двадцять четвертого скликання. У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, заступники голови райдержадміністрації, виконавчий апарат районної ради, керівники підприємств та організацій району, головний спеціаліст облдержадміністрації О.С.Гавриленко. Вів сесію голова районної ради В.С.Чайка. Сесія рекомендувала постійній комісії районної ради з питань АПК, земельних ресурсів та власності разом з управлінням сільського господарства та продовольства, фінансовим управлінням райдержадміністрації вжити заходів щодо своєчасного повернення позичок, кредитів, наданих за рахунок місцевого бюджету сільгосптоваровиробникам району. Не менш важливими були і ряд інших питань, які стояли на порядку денному сесії.По кожному з них депутати прийняли конкретні рішення.

"“Маяк” від 15 листопада № 47"

У дзеркалі стабільності – збільшення надходжень податків до районного бюджету

29 жовтня відбулося засідання колегії райдержадміністрації, на якому серед низки важливих питань основним було виділено питання: “Про стан виконання заходів щодо реалізації основних положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України за підсумками соціально-економічного розвитку регіону у січні-вересні 2003р.”.Вів засідання перший заступник голови райдержадміністрації П.Д.Гнатюк. Враховуючи недоліки, які все ж мають місце, для їх оперативного усування колегія винесла ряд досить жорстких рекомендацій.Колегія рекомендувала голові райдержадміністрації прийняти розпорядження з відповідними дорученнями.

"“Маяк” від 1 листопада № 45"

Пильний погляд – слушні поради

24 жовтня відбулася п’ята звітно-виборна конференція районної організації ветеранів України. Вів конференцію голова райради ветеранів Ю.О.Пучков. На пленумі районної організації ветеранів з доповідями виступали голова райдержадміністрації М.Д.Карпенко, голова районної ради В.С.Чайка, заступник голови райдержадміністрації П.Д.Гнатюк. П’ята конференція обрала новий склад районної ради ветеранів, президії районної ради ветеранів, ревізійної комісії та делегатів на обласну конференцію ветеранів.

"“Маяк” від 1 листопада № 45"

Вибори визнано такими, що відбулися

Відповідно до частини першої статті 48 Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад сільських, селищних, міських голів" районна територіальна виборча комісія, на підставі протоколу Ковалівської територіальної виборчої комісії про голосування і виборів депутата Миколаївської районної ради по багатомандатному виборчому округу
№ 6, визнала вибори 19 жовтня 2003 року такими, що відбулися. Депутатом по цьому округу обрано Миколу Дмитровича Карпенка, 1948 року народження, члена Аграрної партії України, голову Миколаївської районної державної адміністрації.
Районна газета "Маяк" від 25 жовтня № 44 Зірка любові, пам'яті і шани 22 жовтня на меморіальному комплексі воїнам Великої Вітчизняної війни, які полягли смертю хоробрих на Ковалівському плацдармі при визволенні рідної землі від німецько-фашистських загарбників проведено демонтаж і заміну зірки солдатської доблесті і слави. Реконструкція стала можливою завдяки працівникам ДП НВГК "Зоря"-"Машпроект" і особисто генеральному директору
Ю.М. Бондіну, а також працівникам будівництва НПС "Миколаївське", особисто його начальнику І.З. Бураку та заступнику начальника будівельного управління В.М. Бабченко. Голова Миколаївської райдержадміністрації М.Д. Карпенко надіслав листи подяки на адресу цих колективів і їх керівників.

"Маяк" від 25 жовтня № 44

Завершився дводекадник

Відповідно до доручення голови райдержадміністрації М.Д. Карпенка в районі було оголошено 20-денник підготовки грунту - з
5 по 25 жовтня нинішнього року.В цілому по району зорано та підготовлено грунту на площі 42, 9 тисячі гектарів.Стовідсотково справилися із завданням у ВАТ "Радсад", державному сільгосппідприємстві "Степове", ДННГ "Сонячне".

"Маяк" від 25 жовтня № 44

Сьогодення Трихат

Черговий виїзд інформаційно-роз'яснювальної групи, очолюваної головою райдержадміністрації М.Д. Карпенком, відбувся в селі Трихати. В місцевому будинку культури зібралися представники місцевої влади, вчителі, сільський актив.З роз'ясненням положень виступу Президента України виступив М.Д. Карпенко. Він зосередив увагу присутніх на кожному зокрема з дванадцяти викликів, з яких складається виступ Президента України Л.Д. Кучми, ілюструючи їх прикладами з нашого життя.Перед присутніми жителями Трихат виступили також головний лікар центральної районної лікарні В.М. Король, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В. Й. Лисейко, начальник районного відділу освіти райдержадміністрації П.В. Редька та інші представники районних служб.Зустріч відбулася в атмосфері толерантності та доброзичливо.
Районна газета "Маяк" від 11 жовтня № 42 Відповідальність за стан охорони праці На засіданні колегії райдержадміністрації, яке відбулося 8 жовтня нинішнього року, розглядалося одне питання: "Про дотримання чинного законодавства з охорони праці та стан виробничого травматизму в господарствах, організаціях і на підприємствах району за дев'ять місяців 2003 року". Вів засідання голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко. Враховуючи висловлювання членів колегії райдержадміністрації, запрошених на засідання керівників, з метою забезпечення виконання вимог Закону України "Про охорону праці" та рекомендації колегії облдержадміністрації № 3/8 від 3 жовтня 2003 року "Про стан виробничого травматизму у сільськогосподарських підприємствах", а також усунення виявлених недоліків, колегія райдержадміністрації рекомендує голові райдержадміністрації визнати роботу організацій, підприємств та установ району щодо виконання вимог Закону України "Про охорону праці" незадовільною.
На засіданні було звернуто увагу керівників на певні недоліки, а також надані необхідні протокольні доручення та рекомендайії.
Районна газета "Маяк" від 18 жовтня № 43 Злободенні проблеми - на рівень районних програм 15 жовтня відбулася десята сесія районної ради двадцять четвертого скликання. На порядок денний було винесено двадцять два питання, серед яких - прийняття п'яти районних програм.У роботі сесії районної ради взяли участь голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, керівники підприємств, трудових колективів, правоохоронних служб району, заступники голови райдержадміністрації.Голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко поінформував депутатів, що питання опалювального сезону неодноразово розглядалося на нарадах у райдержадміністрації, є відповідне розпорядження.

"Маяк" від 4 жовтня № 41

Районні урочистості

Вступним словом районні урочистості відкрив голова районної ради В.С. Чайка. Він підкреслив, що відзначаючи День незалежності України ми пройшли великий нелегкий шлях. Але водночас за ці роки було сформовано державність, створено інститути влади, триває реорганізація економіки З доповіддю перед учасниками урочистостей виступив голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, в якій були висвітлені здобутки держави на протязі 12-и років, розвиток соціально-економічної сфери району, перспективи на майбутнє.

"Маяк" 23 серпня 2003 № 35

Кожне випробування робить особистість сильнішою

Завершились такі нерадісні жнива. Ярих зернових зібрано 25,7 тис.тон при врожайності 12 ц/га. Майже всі господарства в тяжкому фінансовому стані.Невтішні результати жнив - 2003 сьогодні для хліборобів вже минуле.Тепер головною турботою є доля врожаю 2004 року.Господарствам району надається допомога з державного, обласного та районного бюджетів на розвиток насінництва.Ситуація в районі стабілізується на продовольчому ринку, за цим слідкує комісія з питань забезпечення державного контролю за цінами на продовольчі товари.
Сьогодні також хвилює питання розрахунків за земельні паї.Ситуація в сільському господарстві складна, але з боку керівників буде зроблено все, щоб вийти з цього скрутного становища.

"Маяк" 16 серпня 2003 № 34

Задоволення законних прав громадян

Протягом І півріччя нинішнього року голова РДА М.Д. Карпенко провів 12 особистих та 15 виїзних прийомів громадян в усіх сільських та селищній радах, під час яких було прийнято 280 чол., а також 5 особистих прийомів в поза робочий час. Переважають питання реформування агропромислового комплексу району, виплата заробітної плати, питання земельної реформи, комунального господарства та соціального захисту населення.

"Маяк" 9 серпня 2003 № 33

За особливі заслуги перед Україною

Відповідно до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" широкому колу осіб, які мають право на призначення пенсії за особливі заслуги перед Україною, вони виплачуються як надбавка до основної пенсії.В нашому районі чимало людей похилого віку свого часу були відзначені урядовими нагородами за ратні подвиги, за звитяжну працю.Сьогодні ці люди мають право на надбавку до пенсії.Розглянувши відповідні документи голова РДА М.Д. Карпенко підписав клопотання на адресу голови Комісії з встановлення пенсій за особливі заслуги перед Україною при Миколаївської облдержадміністрації щодо призначення відповідних пенсій.В числі тих, на кого подано клопотання, учасники бойових дій.Робота з оформлення пенсій за особливі заслуги перед Україною районним управлінням Пенсійного фонду продовжується, всі подані заяви та додані до них документи будуть розглянуті найретельніше та підготовлені клопотання відповідно до вимог законодавства.Головне, щоб жоден ветеран не залишився поза увагою.

"Маяк" 2 серпня 2003 № 32

"Восьма сесія районної ради"

Широке коло питань було включено до порядку денного восьмої сесії районної ради.Про свою депутатську діяльність звітували депутати районної ради.Першим з питань було розглянуто питання “Про внесення змін та доповнень до районного бюджету на 2003 рік”.Запропоновані зміни було затверджено.Були внесені доповнення до Програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2003 – 2005 роки.В ході пленарного засідання депутати затвердили Програму розвитку соціальної сфери сільської місцевості району на період до 2005 року, а також розглянули ряд інших питань.
Було відзначено, що болючою залишається проблема забезпечення кадрами на селі закладів освіти, охорони здоров’я.Є і інші питання, вирішувати які належить сьогодні, об’єднуючи зусилля і можливості.

“Маяк” 26 липня 2003 № 31

"Із засідання колегії райдержадміністрації"

Основними питаннями колегії були: про стан виконання Указу Президента України від 07.02.01 № 292 /2001 “Про невідкладні заходи щодо прискорення погашення заборгованості із заробітної плати” на підприємствах, установах організаціях району. Голова РДА всіх керівників попередив про персональну відповідальність.Зазначив, що сьогодні всі господарства працюють в однакових умовах, але одні вирішують ці питання інші розписуються в своїй безпорадності. Також розглядалися питання про хід виконання Указу Президента України від 08.05.02 №442 “ Про Державну Комплексну Програму соціально-медичного забезпечення ветеранів війни на період до 2005 року”. Голова РДА М.Д. Карпенко звернулися до господарств та служб з рекомендаціями покращити соціально-побутовий стан тих, хто не шкодував свого життя виборюючи мир для нас. Про хід виконання розпорядження голови РДА від 19.05.2003 №176-р “Про підсумки опалювального періоду 2002/2003 та завдання з підготовки об’єктів теплопостачання та теплоспоживання до роботи в осінньо-зимовий період 2003/2004 року” .Підсумовуючи розгляд питання голова РДА наголосив на необхідності вирішити питання по будівлі школи в с. Жовтневе до початку нового року.Підкреслив, що питання водопостачання повинно бути на постійному контролі.По закінченню засідання колегії М.Д. Карпенко порушив питання стосовно цінової ситуації, яка склалася на ринку зерна, борошна, хлібу та цукру.

“Маяк” 12 липня 2003 № 29

"Хроніка подій (район)"

Голова райдержадміністрації провів загальну апаратну нараду з працівниками РДА, де розглядалися питання соціально-економічного характеру направлених на виконання Законів України, актів та доручень Президента України, КМУ, Указу Президента України від 24.04.2003 № 365 “Про відповідальність керівників місцевих органів виконавчої влади в забезпеченні реалізації державної політики щодо комплексного розвитку територій”, звіт начальника управління ПФУ щодо призначення пенсій за особливі заслуги перед Україною учасникам бойових дій, про початок жнив, заготівлю кормів, підготовку шкіл району до нового навчального року, план основних заходів, що проводяться РДА у липні місяці, про виконання доручення голови ОДА від 20.06.03 № 4338-60-05 щодо подальшої роботи громадських приймалень з метою роз’яснення положень проекту Закону України “Про внесення змін до Конституції України” та ознайомлення населення з підсумками всенародного обговорення цього документу.

“Маяк” 5 липня 2003 № 28

"НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ: в районі відзначено 7-у річницю Конституції України та День державної служби"

В Миколаївській райдержадміністрації (залі засідань) відбулися урочисті збори з нагоди святкування 7-ї річниці прийняття Конституції України та Дня державної служби.Відкрив урочисте засідання голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко, який виступив з доповіддю.На урочистості були запрошені працівники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, районної ради, сільські голови, керівники господарств, керівники районних осередків політичних партій району.Кращим працівникам (16 чол.) були вручені почесні грамоти райдержадміністрації та районної ради і грошові премії.Для учасників зборів відбувся святковий концерт.

“Маяк” 28 червня 2003 № 27

"Тема семінару підказана життям"

Відбувся виїзний семінар з сільськими головами та землевпорядниками на базі Криничанської та Кир’яківської сільських рад.Відкрив семінар голова районної ради Чайка В.С. Він наголосив, що в сучасних умовах реформування аграрного сектору економіки, роль місцевого самоврядування щодо керівництва всіма процесами, що відбуваються на території ради, значно підвищилася. На районному рівні маємо затверджені районною радою програми: “Соціально-економічного та культурного розвитку Миколаївського району на 2003-2005 роки”; “Зерно Миколаївщини” на 2001-2004 роки; “Розвитку земельних відносин у Миколаївському районі на 2001-2005 роки”; “Стабілізації та розвитку тваринництва та птахівництва у Миколаївському районі на 2002-2005 роки”. Районна, селищна, сільські ради посилюють свій вплив на соціально-економічний розвиток, який досягається шляхом їх взаємодії з райдержадміністрацією.З доповіддю на семінарі виступила начальник районного відділу земельних ресурсів В.В. Іванчук. Вона зупинилась на питаннях оренди землі та розрахунків за неї, надання земельних ділянок, сплати земельного податку.В роботі семінару взяв участь та виступив голова райдержадміністрації М.Д. Карпенко. Він підкреслив, що треба контролювати використання земель, забезпеченість населення водою, залучати до благоустрою села сільських безробітних, не втратити час для заготівлі продуктів харчування. Головне, на що слід спрямувати зусилля, - в районі має бути диктатура порядку.

“Маяк” 14 червня 2003 № 25